Kalendarz wydarzeń

02 Marzec 2021

DZIEŃ PIZZY

Dzień pizzy - nie mogliśmy zapomnieć o takim pysznym święcie. Zarówno dzieci jak i dorośli z przyjemnością zajadają się tym przysmakiem.
Zanim zaczęliśmy degustować pizzę, dowiedzieliśmy się trochę o jej historii – posłuchaliśmy skąd pochodzi, jakie są ich rodzaje, jakich produktów trzeba użyć, żeby ją zrobić. Na koniec dzieci zaczęły wymieniać swoje ulubione składniki na pizzy oraz wykonały pracę plastyczną, zwiazaną z tematem naszego dnia :)

SMOK WAWELSKI

W ciągu tygodnia poświęconego bajkowej tematyce, dzieci z grupy "Piętaszki" zostały zapoznane z "Legendą o Smoku Wawelskim". Dzieci z zaciekawieniem wysłuchały opowiadania z Miasta Królów Polskich, a na koniec zajęć dzieci wykonały pracę plastyczno-techniczną "Smok Wawelski".

URODZINY MIŁOSZA

Tym razem w naszej grupie świętowaliśmy urodziny Miłosza.
Tradycyjnie zaśpiewaliśmy naszemu solenizantowi "Sto lat!", złożyliśmy urodzinowe życzenia oraz wykonaliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie.
Serdecznie dziękujemy mamie Miłosza za przygotowanie urodzinowego poczęstunku.

W ŚWIECIE BAŚNI I BAJEK

Dzieci z grupy V w ostatnim czasie pogłębiały swoje wiadomości o baśniach, bajkach i bajeczkach. Dzieci w tygodniu poświęconym bajkowej tematyce brały udział w ćwiczeniach analizy i syntezy wzrokowej poprzez układanie obrazów z części. Dzieci brały również udział w zabawach wspomagających rozwój koordynacji wzrokowo-ruchowej, ćwiczacych refleks i spostrzegawczość, równocześnie umożliwiających czerpanie radości płynącej z ruchu i przebywania w grupie. Nasi koledzy i koleżanki wytrwale kibicowali sobie nawzajem podczasrzucania woreczkami do celu!