Kalendarz wydarzeń

12 Marzec 2021

Święto Zakochanych

Dnia 14 lutego obchodziliśmy w naszym przedszkolu Walentynki – święto miłości.
Czerwone ubrania naszych przedszkolaków jeszcze bardziej podkreślały ten wyjątkowy czas. Walentynkowe świętowanie związane było przede wszystkim z poznaniem tradycji obchodzonych w związku z tym świętem, poznaniem patrona dnia, od którego pochodzi nazwa, oglądaniem filmów edukacyjnych, wykonywaniem prac plastycznych.

Walentynki w przedszkolu zakończyły się wspólnymi, pamiątkowymi zdjęciami. To był wspaniały dzień, pełen wrażeń i radości.

Dzień Pizzy

Nie mogliśmy zapomnieć o takim pysznym święcie - Dniu Pizzy.  Między innymi dlatego, że ten przysmak uwielbiany jest przez wszystkich! Zarówno dzieci jak i dorośli z przyjemnością zajadają się tym daniem.

Dzień Kobiet

Ten dzień rozpoczęliśmy tańcem- walcem Straussa ‘Nad pięknym, modrym Dunajem”. Chłopcy wręczyli dziewczynom wykonane przez siebie kwiaty i poprosili je do tańca. Potem były  konkursy- zadania, które wykonywali chłopcy: malowanie oczu dziewczynkom, ust, piegów,  przybijanie „piątki”, misie-tulisie, Natomiast nasze „młode panie” urządziły  chłopcom golenie nieistniejącego zarostu. A na koniec naszej zabawy wszyscy dostali upominki i zasiedliśmy do poczęstunku, który przygotowali nam rodzice.

Dzień Mistrza Gry

Jest to święto twórców gier komputerowych, ale my chcieliśmy spróbować swoich sił

w grach tradycyjnych: planszowych i zręcznościowych. Królowała w tym dniu gra „w kółko o krzyżyk”, ale też były plansze z zadaniami. Spróbowaliśmy stworzyć własną grę planszową z naszymi zadaniami i zasadami. I udało się!