REKRUTACJA 2022

Regulamin rekrutacji dzieci do

 Przedszkola Samorządowego nr 3 im. Robinsona Crusoe w Kielcach

 na rok szkolny 2022/2023

 

Podstawa prawna:

  • Ustawa z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe (Dz. U. z 2017 r. poz. 59 z późn. zm.),
  • Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 16 marca 2017 r. w sprawie przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego oraz postepowania uzupełniającego do publicznych przedszkoli, szkółi placówek (Dz. U. z 2017 r. poz. 610 z późn. zm.),
  • Uchwała Nr XXV/454/2020 Rady Miasta Kielce z dnia 16 stycznia 2020 r. zmieniająca uchwałę w sprawie określaniakryteriów rekrutacji do publicznych przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w publicznych szkołach podstawowychlub publicznych innych form wychowania przedszkolnego, które będą brane pod uwagę na drugim etapie postępowania rekrutacyjnego, oraz dla kandydatów do klasy pierwszej zamieszkałych poza obwodem publicznej szkoły podstawowej, określenia liczby punktów za każde z kryteriów i dokumentów niezbędnych do ich potwierdzenia.
  • Uchwała Nr XLIX/1107/2017 Rady Miasta Kielce z dnia 7 grudnia 2017 r. w sprawie określania kryteriów rekrutacji do publicznych przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w publicznych szkołach podstawowychlub publicznych innych form wychowania przedszkolnego, które będą brane pod uwagę na drugim etapie postępowania rekrutacyjnego, oraz dla kandydatów do klasy pierwszej zamieszkałych poza obwodem publicznej szkoły podstawowej, określenia liczby punktów za każde z kryteriów i dokumentów niezbędnych do ich potwierdzenia.
  • ZARZĄDZENIE NR 25/2022 PREZYDENTA MIASTA KIELCE z dnia 24 stycznia 2022 r. w sprawie ustalenia terminów przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego, w tym terminów składania dokumentów na rok szkolny 2022/2023 do publicznych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w publicznych szkołach podstawowych oraz do klas pierwszych publicznych szkół podstawowych, dla których organem prowadzącym jest Gmina Kielce.Statut Przedszkola Samorządowego nr 3 w Kielcach

 

 

 

Rozdział I

Postanowienia ogólne

§ 1

  1. Ilekroć w regulaminie jest mowa o:
  1. przedszkolu – należy przez to rozumieć Przedszkole Samorządowe nr 3 w Kielcach,
  2. Dyrektorze - należy przez to rozumieć dyrektora Przedszkola Samorządowego nr 3 w Kielcach,
  3. Ustawie – należy przez to rozumieć ustawę Prawo oświatowe z dnia 14 grudnia 2016 r. ,
  4. Zarządzeniu – należy przez to rozumieć
  5. organie prowadzącym – należy przez to rozumieć Gminę Miasta Kielce.

 

§ 2

  1. Przedszkole prowadzi rekrutację w oparciu o zasadę powszechnej dostępności.
  2. Do przedszkola mogą być przyjmowane dzieci w wieku określonym w art. 31 Ustawy.
  3. Przyjmowanie dzieci do przedszkola dokonuje się po przeprowadzeniu postępowania rekrutacyjnego na wniosek rodziców.
  4. Postępowanie rekrutacyjne do grup ogólnodostępnych przeprowadza komisja rekrutacyjna powołana przez dyrektora przedszkola w drodze zarządzenia nr 2/2021/2022 dyrektora Przedszkola Samorządowego nr 3 im. Robinsona Crusoe w Kielcach z dnia 01.03.2022 r.                       w sprawie wprowadzenia regulaminu rekrutacji oraz powołania komisji rekrutacyjnej                               do przeprowadzenia postepowania rekrutacyjnego na rok szkolny 2022/2023 w Przedszkolu Samorządowym nr 3  w Kielcach.
  5. Rodzic zobowiązany jest do przestrzegania ustalonych terminów rekrutacji zgodnie                                    z  Zarządzeniem:

07.03.2022 r. – 11.03.2022 r. do godz. 15:00 – odbywa się potwierdzanie woli przez rodziców dzieci, już uczęszczających do przedszkola, o dalszym korzystaniu z usług tej samej jednostki.

14.03.2022 r. – 22.03.2022 r. do godz. 15:00 – – przyjmowanie podań od rodziców po raz pierwszy zapisujących dziecko do danego przedszkola/szkoły. Dane dziecka należy wprowadzić do systemu za pomocą Internetu wypełniając umieszczony na stronie  http://kielce.formico.pl (logowanie się na stronie możliwe będzie  od  14.03.2022r.  do  22.03.2022r.) wniosek, który po wypełnieniu należy wydrukować i dostarczyć do placówki, która została wybrana na pierwszej pozycji, w celu zatwierdzenia. Wniosek będzie można również złożyć, podpisując go w systemie przez profil zaufany (w takim przypadku nie będzie już potrzeby osobistego dostarczania wniosku), a także wysyłając na email placówki pierwszego wyboru skan podpisanego wniosku i oświadczeń.

Zgodnie z uchwałą nr VII/78/2019 Rady Miasta Kielce z dnia 21 lutego 2019r., rodzic może wybrać dowolną liczbę placówek.

11.04.2022 r. do godziny 15:00 – podanie do publicznej wiadomości (poprzez wywieszenie list w placówkach, a także po zalogowaniu się na swoje konto w systemie) listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych

11.04.2022 r. – 20.04.2022 r. do godziny 15:00 – potwierdzanie przez rodziców dzieci nowoprzyjętych woli korzystania z usług danej placówki, do której zakwalifikowało się dziecko.

Brak złożenia takiego potwierdzenia będzie skutkował nieprzyjęciem dziecka do danej placówki.

21.04.2022 r. do godziny 12:00 – podanie do publicznej widomości (poprzez wywieszenie list w placówkach) listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych do danej placówki.

Zgodnie z ustawą prawo oświatowe (art. 131), do publicznego przedszkola, oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej lub publicznej innej formy wychowania przedszkolnego, przyjmuje się kandydatów zamieszkałych na obszarze danej gminy. Zgodnie z ustawą o ewidencji ludności - Obywatel polski przebywający na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej jest obowiązany wykonywać obowiązek meldunkowy polegający na zameldowaniu się – zgodnie z rodzajem pobytu w danym miejscu – na pobyt stały bądź czasowy.

Kandydaci zamieszkali poza obszarem danej gminy mogą być przyjęcia do publicznego lub oddziału przedszkolnego w publicznej szkole podstawowej na terenie danej gminy, jeżeli po przeprowadzeniu postępowania rekrutacyjnego gmina dysponuje nadal wolnymi miejscami.

.

 

 Rozdział II

Tok postępowania rekrutacyjnego

§ 3

  1. Przebieg rekrutacji do przedszkola obejmuje:
  1. ogłoszenie rekrutacji do Przedszkola Samorządowego nr 3 w Kielcach,
  2.  
  • deklaracji o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego w Przedszkolu samorządowym nr 3 w Kielcach na rok szkolny 2022/2023,
  • wniosku o przyjęcie dziecka do publicznego przedszkola, wypełnionego za pomocą Internetu na stronie
  1. ustalenie składu, terminu i miejsca posiedzenia Komisji Rekrutacyjnej,
  2. podanie do publicznej wiadomości list dzieci przyjętych i nieprzyjętych do Przedszkola Samorządowego nr 3 w Kielcach na rok szkolny 2022/2023,
  3. rozpatrywanie ewentualnych odwołań rodziców od decyzji Komisji Rekrutacyjnej,
  4. zawarcie porozumień z rodzicami na świadczenie usług,
  1. Przedszkole przeprowadza rekrutację w oparciu o zasadę pełnej dostępności ogłaszając rekrutację w następujących formach:
  1. na stronie internetowej przedszkola,
  2. na stronie internetowej Urzędu Miasta Kielce.

 

 

Rozdział III

Zasady rekrutacji dzieci do przedszkola

 

§ 4

  1. Rekrutacja do przedszkola odbywa się za pośrednictwem elektronicznego systemu naboru.
  2. Wypełniony i wydrukowany z systemu naboru wniosek wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie kryteriów, rodzic składa do placówki, która została wybrana na pierwszej pozycji, w celu zatwierdzenia.
  3.  Rodzic może wybrać dowolną liczbę placówek  według własnych preferencji.

 

§ 5

  1. Postępowanie rekrutacyjne prowadzi się na wolne miejsca w przedszkolu.
  2. Liczba miejsc wolnych jest ustalana jako różnica miejsc ogółem i liczby deklaracji woli kontynuacji edukacji w przedszkolu złożonych przez rodziców wychowanków uczęszczających   do przedszkola.
  3. Postępowanie rekrutacyjne przeprowadza Komisja Rekrutacyjna.

 

§ 6

  1. Rodzice dzieci, które uczęszczają do przedszkola w roku szkolnym 2021/2022 składają na rok szkolny 2022/2023
  2.  deklarację o kontynuacji wychowania przedszkolnego w tej samej jednostce,  w terminie 7 dni poprzedzających termin rozpoczęcia postępowania rekrutacyjnego.
  3. Do przedszkola przyjmuje się kandydatów zamieszkałych na obszarze miasta Kielce.
  4. Kandydaci zamieszkali poza obszarem gminy przeprowadzającej rekrutację mogą być przyjęci             do przedszkola na terenie danej gminy, jeżeli po przeprowadzeniu postępowania  rekrutacyjnego gmina dysponuje nadal wolnymi miejscami.

 

§ 7

  1. Do przedszkola na rok szkolny 2021/2022 przyjmowane są dzieci urodzone w latach 2016-2019.
  2. Dzieci urodzone w roku 2015 mogą uczęszczać do przedszkola, pod warunkiem złożenia                        do dyrektora przedszkola orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego.
  3. Rodzice dzieci posiadających opinię o konieczności odroczenia od obowiązku szkolnego jeśli dziecko uczęszcza do publicznego przedszkola lub szkoły i rodzice chcą, aby dziecko kontynuowało wychowanie przedszkolne w placówce, do której obecnie uczęszcza zobowiązani są do złożenia u Dyrektora placówki opinii z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej wraz z decyzją o odroczeniu obowiązku szkolnego wydaną przez Dyrektora szkoły podstawowej, do obwodu której dziecko należy.
  4. Dane osobowe dzieci zgromadzone w celach postepowania rekrutacyjnego oraz dokumentacja postępowania rekrutacyjnego są przechowywane nie dłużej niż do końca okresu, w którym dziecko korzysta z wychowania przedszkolnego.
  5. Dane dzieci nieprzyjętych zgromadzone w celach postepowania rekrutacyjnego są przechowywane w przedszkolu przez okres roku, chyba, że na rozstrzygnięcie dyrektora przedszkola została wniesiona skarga do sądu administracyjnego i postępowanie nie zostało zakończone prawomocnym wyrokiem.

 

§ 8

  1. W postępowaniu rekrutacyjnym na rok szkolny 2022/2023 obowiązują:
  1. kryteria określone w Ustawie tzw. kryteria ustawowe,
  2. kryteria ustalone przez Radę Miasta Kielce uchwałami nr XLIX/1107/2017z dnia

7 grudnia 2017 r. oraz nr XXV/454/2020 z dnia 16 stycznia 2020 r.:

 

L.p.

Kryteria

Liczba punktów

Kryteria ustawowe

1.

Wielodzietność rodziny kandydata

200

2.

Niepełnosprawność kandydata

200

3.

Niepełnosprawność jednego z rodziców kandydata

200

4.

Niepełnosprawność obojga rodziców kandydata

200

5.

Niepełnosprawność rodzeństwa kandydata

200

6.

Samotne wychowywanie kandydata
w rodzinie

200

7.

Objęcie kandydata pieczą zastępczą

200

Kryteria samorządowe

1.

Rodzeństwo dziecka uczęszczającego do danego przedszkola lub szkoły

50

2.

Dziecko obojga rodziców pracujących lub studiujących w systemie dziennym lub dziecko samotnego rodzica/ opiekuna prawnego, pracującego lub studiującego w systemie dziennym

40

3.

Dziecko poddane obowiązkowym szczepieniom ochronnym określonym w Rozporządzeniu ministra w sprawie obowiązkowych szczepień ochronnych lub dziecko, u którego lekarskie badanie kwalifikacyjne daje podstawy do długotrwałego odroczenia obowiązkowego szczepienia ochronnego

35

4.

Dziecko, którego jeden z rodziców pracuje lub uczy się w systemie dziennym

30

5.

Kryterium dochodowe – dochód na członka rodziny ( w stosunku procentowym do kwoty, o której mowa w art. 3 pkt. 1 ustawy o świadczeniach rodzinnych):

 

Dochód:  poniżej 100 % (poniżej 674 zł)

6

               Od 100 %  -  poniżej 150 % – od 674,00 zł – 1010,99 zł 

5

                Od 150 % -   poniżej 200 %  –  1011,00 zł – 1347,99 zł

4

              Od 200 % - poniżej 250 % - 1348,00 – 1684,99 zł

3

               od 250 % - poniżej 300 %  - od 1685,00 zł – 2021,99 zł

2

              od 300 % - od 2022,00 zł

1

  • Każdemu kryterium przypisana jest określona liczba punktów.
  • Spełnianie kryteriów należy potwierdzić, dołączając do wniosku określone niżej dokumenty.
  • W przypadku nieprzedłożenia dokumentów potwierdzających spełnianie kryteriów                              oraz w sytuacji  braku potwierdzenia okoliczności zawartych w oświadczeniu, komisja rekrutacyjna, rozpatrując wniosek, nie uwzględnia danego kryterium.
  • Wielodzietność rodziny kandydata oznacza rodzinę, która wychowuje troje i więcej dzieci (art. 4 ustawy prawo oświatowe).
  • Samotne wychowywanie dziecka oznacza wychowywanie dziecka przez pannę, kawalera, wdowę, wdowca, osobę pozostającą w separacji orzeczonej prawomocnym wyrokiem sądu, osobę rozwiedzioną, chyba że osoba taka wychowuje wspólnie co najmniej jedno dziecko z jego rodzicem (art. 4 ustawy prawo oświatowe).
  • Pod pojęciem dochodu rozumie się dochód, o którym mowa w art. 3 pkt 1 ustawy z dnia 28 listopada 2003r. o świadczeniach rodzinnych, z tym, że w przypadku przychodów podlegających opodatkowaniu na zasadach ogólnych określonych w art. 27, art.. 30b, art. 30c i art. 30e ustawy z dnia 26 lipca 1991r. o podatku dochodowych od osób fizycznych (Dz. U. z 2016r. poz. 2032                     i 2048), pomniejsza się je o koszty uzyskania przychodu, zaliczki na podatek dochodowy od osób fizycznych, składki na ubezpieczenie społeczne niezaliczone do kosztów uzyskania przychodu oraz składki na ubezpieczenie zdrowotne.

Dokumenty, które rodzice/prawni opiekunowie dołączają do wniosku:  

Dokumenty potwierdzające spełnianie kryteriów ustawowych (art. 150 ustawy prawo oświatowe):

1)      Oświadczenie o wielodzietności rodziny kandydata.

2)      Orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego wydane ze względu na niepełnosprawność, orzeczenie o niepełnosprawności lub o stopniu niepełnosprawności lub orzeczenie równoważne                        w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej                    oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 127, poz. 721, z późn. zm.).

3)      Prawomocny wyrok sądu rodzinnego orzekający rozwód lub separację lub akt zgonu                            oraz oświadczenie o samotnym wychowywaniu dziecka oraz niewychowywaniu dziecka wspólnie z jego rodzicem.

4)      Dokument poświadczający objęcie dziecka pieczą zastępczą zgodnie z ustawą
z dnia 9 czerwca 2011 r. o wspieraniu rodziny i pieczy zastępczej (Dz. U. z 2016 r. poz. 575, z późn. zm.).

Dokumenty potwierdzające spełnianie przez kandydata kryteriów samorządowych:

Kryteria samorządowe potwierdzane są odpowiednimi oświadczeniami składanymi przez rodziców/ opiekunów prawnych dziecka.

Przewodniczący komisji rekrutacyjnej może zażądać dokumentów potwierdzających okoliczności zawarte w oświadczeniach, w terminie wyznaczonym przez przewodniczącego, lub może zwrócić się                            do Prezydenta Miasta o potwierdzenie tych okoliczności. (art. 150 pkt. 7 ustawy o prawo oświatowe)

Oświadczenie o samotnym wychowywaniu może być zweryfikowane w drodze wywiadu, o którym mowa w ustawie z dnia 11 lutego 2016r. o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci. (Dz. U. poz. 195 i 1579).

Fakt wykonania  szczepień lub odroczenia -  poświadczane będzie  osobistym oświadczeniem, składanym pod rygorem odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych zeznań. (art. 150 ust. 6 ustawy Prawo oświatowe).  Zgodnie z art. 150 ust. 7 i 8 ustawy Prawo oświatowe – Przewodniczący komisji rekrutacyjnej ma prawo żądać dokumentów potwierdzających okoliczności zawarte w oświadczeniach,               w terminie wyznaczonym przez przewodniczącego, lub może zwrócić się do Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie o potwierdzenie tych okoliczności  - w drodze wywiadu środowiskowego.

W sytuacji, kiedy przewodniczący komisji rekrutacyjnej, będzie prosił o potwierdzenie faktu szczepień dziecka, rodzic powinien przedłożyć do wglądu książeczkę szczepień dziecka, lub np. zaświadczenie                od lekarza prowadzącego, że dziecko jest szczepione zgodnie z kalendarzem szczepień.  

 

Oświadczenia składa się pod rygorem odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych zeznań. Składający oświadczenie jest obowiązany do zawarcia w nim klauzuli następującej treści: „Jestem świadomy odpowiedzialności karnej za złożenie fałszywego oświadczenia”. 

 

Rozdział IV

Tryb pracy Komisji Rekrutacyjnej

 

§ 9

  1. Komisję Rekrutacyjną powołuje dyrektor Przedszkola Samorządowego nr 3 w Kielcach                               i wyznacza jej przewodniczącego.
  2. W skład komisji rekrutacyjnej wchodzą:
  1. co najmniej 3 nauczycieli przedszkola,
  1. Posiedzenie Komisji Rekrutacyjnej odbywa się na terenie Przedszkola Samorządowego nr 3                        w Kielcach,  w terminie ustalonym w harmonogramie rekrutacji.
  2. Na pierwszym etapie Komisja Rekrutacyjna dokonuje analizy wstępnej złożonych kart w celu zapewnienia miejsc w przedszkolu dla dzieci spełniających kryteria ustawowe.
  3. Na drugim etapie Komisja Rekrutacyjna podejmuje decyzję o zakwalifikowaniu do przedszkola dzieci, w ramach posiadanych miejsc, spełniających dodatkowe kryteria samorządowe.
  4. W przypadku zaistnienia sytuacji spornej lub wątpliwej Komisja Rekrutacyjna na posiedzeniu               ma prawo podjęcia decyzji w drodze głosowania. Poszczególni członkowie Komisji dysponują jednym głosem. W przypadku, gdy głosowanie nie przyniesie rozstrzygnięcia – decydujący głos należy do przewodniczącego Komisji.
  5. Z posiedzenia Komisji Rekrutacyjnej sporządza się protokół.
  6. Komisja Rekrutacyjna ustala wyniki postepowania rekrutacyjnego i podaje do publicznej wiadomości:
  1. listy dzieci zakwalifikowanych i dzieci niezakwalifikowanych;
  2. ustala i podaje do publicznej wiadomości listy dzieci przyjętych i nieprzyjętych.
  1. Listy, o których mowa w punkcie 8 podaje się do publicznej wiadomości poprzez umieszczenie                   w widocznym miejscu w siedzibie Przedszkola Samorządowego nr 3 w Kielcach; listy zawierają imiona i nazwiska dzieci uszeregowane w kolejności alfabetycznej oraz najniższą liczbę punktów, która uprawniała do przyjęcia.
  2. Dzień podania do publicznej wiadomości listy, jest określony w formie adnotacji umieszczonej            na liście, opatrzonej podpisem przewodniczącego Komisji Rekrutacyjnej.
  3. Jeśli rodzic dziecka nieprzyjętego do przedszkola wystąpi do Komisji Rekrutacyjnej z wnioskiem o sporządzenie uzasadnienia odmowy przyjęcia dziecka, Komisja Rekrutacyjna sporządza uzasadnienie zawierające przyczyny odmowy przyjęcia, w tym najniższą liczbę punktów, która uprawniała do przyjęcia oraz liczbę punktów, którą kandydat uzyskał w postępowaniu rekrutacyjnym.

 

Rozdział V

Zadania przewodniczącego i członków Komisji Rekrutacyjnej oraz dyrektora Przedszkola                     w procesie rekrutacji

 

§ 10

  1. Do zadań przewodniczącego Komisji Rekrutacyjnej należy:
  1. pobranie wykazu złożonych wniosków oraz papierowych wniosków o przyjęcie dzieckado przedszkolaz odpowiednimi załącznikami od dyrektora przedszkola;
  2. organizacja posiedzenia i kierowanie pracami Komisji zgodnie z przepisami prawa i postanowieniami niniejszego regulaminu;
  3. prowadzenie prac Komisji w czasie każdego posiedzenia z uwzględnieniem następujących czynności:
  • wyznaczenie protokolanta;
  • zapoznanie i podpisanie przez członków Komisji Rekrutacyjnej zobowiązań zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych;
  • zapoznanie z wykazami wniosków o przyjęcie dzieci do przedszkola;
  • zapoznanie z zasadami rekrutacji dzieci do przedszkola;
  • kierowanie rozpatrywaniem przez Komisję wniosków o przyjęcie dziecka do przedszkola złożonego przez rodziców;
  • nadzorowanie pod względem merytorycznym prawidłowości sporządzania dokumentacji przez Komisję, a w tym składania podpisów przez członków Komisji, protokołowania posiedzenia w czasie jego trwania, drukowania list dzieci przyjętych i nieprzyjętych.
  1. Do zadań członków Komisji Rekrutacyjnej należy:
  1. przyjmowanie wniosków o przyjęcie dziecka do przedszkola oraz przyjmowanie innych dokumentów dostarczonych przez rodziców;
  2. sprawdzenie wszystkich dokumentów pod względem formalnym i rzeczowym, ze szczególnym zwróceniem uwagi na datę urodzenia dziecka, miejsce zamieszkania rodziców, czas pobytu dziecka w przedszkolu, pracę rodziców, czytelność zapisów we wniosku o przyjęcie do przedszkola i innych dokumentach;
  3. weryfikowanie złożonych kart pod względem spełniania kryteriów ustawowych orazkryteriów dodatkowych;
  4. sporządzanie na posiedzeniu Komisji Rekrutacyjnej wykazu zgłoszonych dzieciz podziałem na grupy wiekowe – zawierającego nazwiska i imiona dzieci;
  5. określanie liczby punktów uzyskanych przez poszczególne dzieci;
  6. ustalenie wyników postepowania rekrutacyjnego i sporządzenie listy dzieci przyjętychi nieprzyjętych.
  1. Do zadań dyrektora przedszkola należy:
  1. wykonanie niezbędnych czynności związanych z ogłoszeniem rekrutacji;
  2. ępnienie regulaminu rekrutacji;
  3. wyjaśnienie zainteresowanym rodzicom zasad określonych w regulaminie rekrutacji;
  4. rozpatrywanie odwołań od rozstrzygnięcia Komisji Rekrutacyjnej.

 

 

 

 

Rozdział VI

Tryb odwoławczy

 

§ 11

  1. W terminie 7 dni od dnia podania do publicznej wiadomości listy dzieci przyjętych i nieprzyjętych, rodzic może wystąpić do Komisji Rekrutacyjnej z wnioskiem o sporządzenie uzasadnienia odmowy przyjęcia dziecka do przedszkola.
  2. Uzasadnianie sporządza się w terminie 5 dni od dnia wystąpienia przez rodzica dziecka                            z wnioskiem, o którym mowa w punkcie 1. Uzasadnienie zawiera przyczyny odmowy przyjęcia dziecka, w tym najniższą liczbę punktów, która uprawniała do przyjęcia oraz liczbę punktów, którą uzyskało dziecko w postepowaniu rekrutacyjnym.
  3. Rodzic dziecka może wnieść do dyrektora przedszkola odwołanie od rozstrzygnięcia Komisji Rekrutacyjnej w terminie 7 dni od dnia otrzymania uzasadnienia.
  4. Dyrektor przedszkola rozpatruje odwołanie od rozstrzygnięcia Komisji Rekrutacyjnej, o którym mowa w punkcie 3, w terminie 7 dni od dnia otrzymania odwołania.
  5. Na rozstrzygnięcie dyrektora przedszkola służy skarga do sądu administracyjnego.

 

Rozdział VII

Przepisy końcowe

§ 12

Regulamin zostaje wprowadzony zarządzeniem dyrektora z dnia 01 marca 2022 r.

 

                                                                                                                      mgr  Dorota Skalska

                                                                                                      

Pliki do pobrania: