Kalendarz wydarzeń

10 Marzec 2021

Dzień Cytryny

Za nami kolejny dzień z przedszkolnego Kolorowego Kalendarza. Dzieci miały okazję bliżej poznać cytrynę – nie tylko kształt i zapach, ale i smak. Tego dnia kwaśne minki nie oznaczały wcale złego humoru – przedszkolaki z radością wykonały cytrynowe wulkany oraz pieczątki z połówek cytryn.

Urodziny Oli

 

Dla Kochanej Dziecinki

życzenia na urodzinki!

Poznaj bajek tysiące,

przygód dwa tysiące,

miej buzię wesołą,

promienną jak słońce!

 

Wszystkiego najlepszego Olu!

DZIEŃ BROKUŁA

Dnia 22.02.2021 r. dzieci z grupy V obchodziły Dzień Brokuła w ramach obchodów Kolorowych Dni. Tego dnia w naszych rozmowach oraz aktywnościach gościły tematy związane ze zdrowym odżywianiem i zdrowym stylem życia. Dzień rozpoczęliśmy wspólnymi zabawami integracyjnymi z naszym zielonym gościem :) Obejrzeliśmy film edukacyjny o znaczeniu warzyw i owoców w naszej diecie oraz w prowadzeniu zdrowego stylu życia.

A co najważniejsze - tego dnia ćwiczyliśmy wykonywanie prac zespołowych - wspólne wykonywanie prac plastyczno-technicznych bardzo przypadło dzieciom do gustu :)

PODRÓŻ W KOSMOS

W ostatnim czasie dzieci z grupy "Piętaszki" wzbogacały swoje wiadomości na temat kosmosu. Zajęcia miały na celu rozbudzenie zainteresowań dzieci otaczającym nas Wszechświatem. W trakcie zabaw i zajęć przedszkolaki między innymi poznawałyły oraz utrwalały nazwy planet Układu Słonecznego, poszerzyły swoje słownictwo o wyrazy związane z Kosmosem i Układem Słonecznym, poznały zawód kosmonauty oraz wykonywały piękne prace plastyczne!