Kalendarz wydarzeń

11 Marzec 2021

Dzień Pizzy

Pizza to jedno z najbardziej popularnych ale i uniwersalnych dań na świecie.

9 lutego to ważna data w kalendarzu każdego fana pizzy – bo wtedy obchodzimy jej międzynarodowe święto.    Nasza grupa również świętowała wykonując przykładowe pizze z papierowych składników, a potem dostarczono nam do przedszkola prawdziwą margaritę. Ale była smaczna!

Dzień Brokułu

To był „smaczny” dzień. Na początku obejrzeliśmy film edukacyjny i dowiedzieliśmy się, jakie walory odżywcze ma brokuł. Potem, jako kucharze, zrobiliśmy sałatkę. Potrzebne  nam były same zdrowe produkty: brokuły, słonecznik , ser feta i  kukurydza. A do sosu: jogurt, majonez i sok z cytryny cytryna.

W tym dniu popisaliśmy się również jako plastycy i atworzyliśmy brokuł z różnych materiałów papierniczych.

DZIEŃ KOBIET

Świętowanie tego szczególnego dnia rozpoczęliśmy od przeprowadzenia ankiety wśród naszych mężczyzn na temat: Po co na świecie są kobiety? I jak z niej wynika, chłopcy mają różne zdania na ten temat. Kobiety są:

do bawienia; do rodzenia dzieci; do pracy w domu; żeby robić jedzenie; ,do kochania;

Następnie zorganizowane zostały różnego rodzaju konkurencje, podczas których wyłoniono Miss równowagi, Miss, zgadywanek, Miss najdłuższego kucyka. Były też zawody pod hasłem: Czy potrafię trafić do serca dziewczynki?

Dzień Kobiet

8. marca to wyjątkowy dzień dla każdej młodej kobietki. W naszej grupie dziewczynki zamieniły się w księżniczki i razem z chłopcami brały udział w konkursach i zabawach. Na koniec otrzymały piękny prezent: zestawy zabawek do kącika kuchennego.

Dzień Dinozaura

Pod koniec lutego dzieci obchodziły Dzień Dinozaura, podczas którego poznały niektóre gatunki dinozaurów i poszerzyły swoją wiedzę o tych gadach. Tego dnia podczas zabaw ruchowych dzieci mogły poczuć się jak dinozaury, a za pomocą „Photona” ratowały jaja dinozaurów przed drapieżnikami. Na koniec dnia każdy przedszkolak mógł zrobić sobie zdjęcie w paszczy dinozaura.

Dzień Brokułu

Zdrowa i różnorodna dieta w życiu dzieci jest niezwykle ważna. Tego dnia przedszkolaki obejrzały bajkę edukacyjną „Tajemnicze warzywo”, dzięki której dowiedziały się jakie wartości odżywcze skrywa w sobie brokuł i dlaczego warto go jeść. Dzieci wesoło bawiły się podczas ćwiczeń gimnastycznych z brokułami, a potem wykorzystały go do malowania zamiast pędzla.

Dzień Kota

Tego dnia dzieci z I grupy zamieniły się w kotki. Przedszkolaki poznały różne rasy kotów oraz różne ciekawostki o ich naturze. Kocie zabawy towarzyszyły im do końca dnia w przedszkolu, a największą atrakcją okazało się turlanie kłębka wełny.

Walentynki

Walentynki to wspaniała okazja, żeby porozmawiać o uczuciach i emocjach dzieci. Przedszkolaki chętnie uczestniczyły we wszystkich zabawach integracyjnych i tańcach – w tym dniu każdy miał uśmiech na twarzy. Dzieci przygotowały również kartkę walentynkową dla rodziców.

Bal karnawałowy

W lutym dzieci z grupy „Papugi” bawiły się podczas balu karnawałowego pt. „Bal Witaminek dla Chłopców i Dziewczynek”. Przedszkolaki tańczyły przy największych dziecięcych przebojach, a podczas konkursów wykazywały się niezwykłą sprawnością i sprytem. Ten bal na pewno na długo pozostanie w pamięci dzieci.