Innowacja: Kodowanie

Data publikacji: 06.04.2021
Literkowe kodowanie
Data publikacji: 13.11.2019
Healthy and Unhealthy Food

Realizując tematykę dotyczącą dbania o własne zdrowie, grupa „Żeglarzy” i „Marynarzy” w zabawie dydaktycznej „Healthy and Unhealthy Food” z wykorzystaniem robota edukacyjnego Photon, dokonała klasyfikacji zdrowej i niezdrowej żywności posługując się wybranymi słówkami w języku angielskim.

Data publikacji: 17.11.2018
PHOTON pomaga nam odkrywać litery :)

To, że uczymy się kodować, to już wszyscy wiedzą :) W tym roku łączymy przyjemne z pożytecznym - wykorzystujemy PHOTONA do odkrywania liter. Na zdjęciach zajęcia związane z odkrywaniem litery "T", Photon pomagał nam rozwiązać dość trudne zadanie - szukaliśmy głoski "t" na początku, w środku i na końcu wyrazów.

Data publikacji: 26.05.2018
Kodujemy na kartce papieru

W zeszłym tygodniu urządziliśmy w naszej grupie konkurs na maskotkę PIXEL ART MASCOT - czyli nasza maskotka z pikseli, która będzie promowała nasze przedszkole w projekcie międzynarodowym eTwinning (w którym obecnie bierzemy udział). Najpierw tworzyliśmy projekt na kartce papieru (kratka) z użyciem kolorowych mazaków. Następnie nanosiliśmy powstałe wzory w programie komputerowym "Pixel Art". W ten sposób kodowaliśmy zaprojektowane przez siebie rysunki. Drogą głosowania wybraliśmy dwie prace -Mai i Olka - gratulujemy !!! Prace te rezprezentują nasz kraj w projekcie "CODING FOR FUTURE BRAIN...

Data publikacji: 26.05.2018
TĘCZA

Niedawno przeszliśmy na wyższy poziom kodowania z Photonem i nie mamy już problemu z zastosowaniem większości jego funkcji. Na tych zajęciach Phonon pod nasze dyktando zbierał kolejne kolory tęczy (zgodnie z ich kolejnością) korzystając m.in. z funkcji: wybranie koloru, zmiana koloru, wybranie czujnika dotyku, dźwięku, itp. Pracowaliśmy zespołowo i w nagrodę za świetnie wykonane zadanie bawiliśmy się tęczową chustą animacyjną, również kodując - nasze ruchy zgodnie z kolorami. Praca plastyczna też była związana z tamatem przewodnim - powstała piękna galeria tęczowych arcydzieł :)

Data publikacji: 26.05.2018
Raj dla chłopców - czyli kodujemy z MINECRAFTem

Wykorzystując nasze stanowisko komputerowe dzieci indywidualnie pracują na różnych programach. Na zdjęciach chłopcy - którzy testują możliwości programu: studio.code.org  Chwilami było ciężko, ale z pomocą pani dali radę :)
Doszliśmy do 4 poziomu :)))))

Strony