Kalendarz wydarzeń

25 Marzec 2018

Niezwykły dzień w Szkole Podstawowej nr 13

W ramach współpracy naszego przedszkola ze szkołą, 12 marca mieliśmy przyjemność uczestniczyć w niezwykłych zajęciach w Szkole Podstawowej nr 13  im. Władysława Jagiełły  w Kielcach. Nasza wizyta w tej placówce podzielona była na 4 etapy. W pierwszym etapie, kodowaliśmy z ozobotami, co wcale nie było takie proste – pomagali nam uczniowie 3 klasy, którzy dokładnie tłumaczyli na czym polega zadanie. Udało się ! – nasze ozoboty poruszały się zgodnie z kolorowymi kodami, które rysowaliśmy na kartach pracy.

SUDOKU

"Piętaszki" świetnie odnajdują się w zabawach matematycznych. Tym razem korzystając z maty do kodowania i jednorazowych kubeczków, przedszkolaki zagrały w "Sudoku- Koloru". Zadanie polegało na ustawieniu kubeczków odpowiednimi kolorami na pustych polach maty, tak, aby żaden z kolorów się nie powtarzał w pionie i poziomie.  Czy się udało? - zobaczcie sami :)

Światowy Dzień Matematyki - „Dzieciaki Matematyczne Bystrzaki”

12 marca w naszym przedszkolu obchodziliśmy Światowy Dzień Matematyki pod hasłem „Dzieciaki Matematyczne Bystrzaki”. W tym dniu w naszej grupie królowały gry i zabawy matematyczne. Umiejętności dodawania i odejmowania oraz porównywania liczebności kształtowaliśmy używając przyrządów matematycznych takich  jak: liczydła i patyczki. W zabawach z liczeniem wykorzystaliśmy również niekonwencjonalne pomoce - nasiona fasoli. Dzięki tym pomocom, łatwo i szybko mogliśmy uzupełnić wynikami „magiczne tabelki” oraz ułożyć „puzzle matematyczne”.

„Przypędzamy wiosnę!”

Okres przedwiośnia to doskonała pora, by rozbudzać zainteresowania dzieci zmianami zachodzącymi w przyrodzie, tworząc sytuacje, które powodują  zdziwienie, zaciekawienie i poznanie nowego środowiska przyrodniczego. Jak co roku o tej porze, dodatkowo zainspirowani opowiadaniem M. Kownackiej pt. „ Jak to Grześ miotłą wiosnę przypędził”  postanowiliśmy  wziąć sprawy w swoje ręce i  przypędzić do nas wiosnę! Na dzisiejszych zajęciach sadziliśmy oraz sialiśmy piękne, kolorowe wiosenne kwiaty!

Finał konkursu "EKO - Instrument"

Podczas uroczystego powitania wiosny odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Eko instrument”.  Konkurs przeznaczony był dla dzieci uczęszczających do naszego przedszkola. Zadaniem konkursowym było wykonanie dowolną techniką plastyczną przestrzennego ekologicznego instrumentu. Każda grupa zgłosiła do konkursu 1 pracę wyłonioną spośród prac wykonanych w grupie.

Celem konkursu było:

- promowanie wśród najmłodszych postaw ekologicznych oraz uwrażliwienie na konieczność dbania o środowisko naturalne