Kalendarz wydarzeń

26 Marzec 2018

Zajęcia z psychologiem.

02.03.2018r. „Tęczowe rybki” miały specjalnego gościa - naszą grupę odwiedziła pani psycholog, Jolanta Tąporowska. Poprowadziła  ona zajęcia integracyjne z przedszkolakami na temat postaw i wartości społecznie pożądanych. Na przykładzie książki - „Kangurek Joey”- jaką dzieci wysłuchały podczas spotkania dowiedziały się ważne jest niesienie pomocy innym, akceptacja w zespole oraz wzajemna tolerancja. Zajęcia były bardzo interesujące, a wiedzę o jaką wzbogaciły się przedszkolaki obiecały wykorzystywać każdego dnia.

Dzień Kobiet.

Dokarmiamy ptaki.

Dokarmianie ptaków, szczególnie zimą, jest jedną z najbardziej rozpowszechnianych form ochrony ptaków. Zima to trudny czas dla ptaków, ale z pomocą „Tęczowych rybek” ich brzuszki nie będą głodne. Dzieci dbają o to, aby ich skrzydlaci przyjaciele podczas tegorocznej zimy miały co zjeść. W przedszkolnym ogrodzie mają do dyspozycji kilka karmników, które uzupełniają ptasimi smakołykami – okruszkami chleba, ziarnami słonecznika czy też kawałkami słoninki.

Dzień Babci i Dziadka.

„To, czego dzieci potrzebują w obfitości dostarczają dziadkowie. Dają bezwarunkową miłość, dobroć, cierpliwość, poczucie humoru, komfort, lekcje życia. Oraz, co najważniejsze, ciasteczka.”

Rudolph Giuliani