Kalendarz wydarzeń

11 Marzec 2018

Każdy może być malarzem...

Grupa V bardzo chętnie wykonuje wszelkie zadania plastyczne. Dzieci wykazują duże zainteresowanie malarstwem i podczas ostatnich zajęć, z wielkim zaciekawieniem oglądały różne reprodukcje obrazów znanych malarzy.  Potem dostały nietypowe zadanie: miały samodzielnie namalować farbami reprodukcję obrazu B.C. Koekkoek "Pejzaż zimowy". Z zadaniem poradziły sobie wyśmienicie, co można było dostrzec na wystawie prac w szatni.

Dzień Kobiet 2018

W grupie V tegoroczny Dzień Kobiet - był Dniem Zabaw i Tańców Ludowych. Nauka przez zabawę zawsze przynosi dobre efekty, a wesołe zabawy na ludowo uczą dzieci szacunku do tradycji i pobudzają poczucie tożsamości.

Pomagamy PTAKOM

"Piętaszki" wiedzą, że zima jest ciężkim czasem dla ptaków, dlatego dbają, aby ptasia stołówka nie była pusta. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się, czym można dokarmiać ptaki i same zaproponowały, że zgromadzą ziarna, nasiona i inne przymaki dla naszych małych przyjaciół. Pomysł przerodził się w dużą zbiórkę pokarmu dla ptaków, którą przekażemy do Ptasiego Azylu.  Tymczasem postanowiliśmy systematycznie uzupełniać zapasy w karmniku, który znajduje się w ogrodzie przedszkolnym.