Kalendarz wydarzeń

22 Marzec 2018

Wizyta w Teatrze.

W dniu 09.03.2018r. odbyła  się  kolejna już wycieczka autokarowa do Teatru Lalki i Aktora KUBUŚ na  spektakl ,,Pan Maluśkiewicz i wieloryb”. Mały człowiek i duże przedsięwzięcie, czyli wyprawa na poszukiwanie wielkiej ryby - zgodnie ze słynnym wierszem Juliana Tuwima „Pan Maluśkiewicz i wieloryb”. Ta zabawna opowieść o „tyciuteńkim” podróżniku, który wyruszył w rejs łodzią z łupinki orzecha, a po drodze - jak to bywa w zamorskich wojażach - spotykało go szereg przygód i niespodzianek zaciekawiła dzieci. Siedziały skupione i z uwagą śledziły ruchy postaci w teatrze cieni.

Zabawa karnawałowa.

Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem są bale. Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień  wyjątkowy, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą   przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było tym razem. W dniu 09.02.2018r. w naszym Przedszkolu odbył się Bal Karnawałowy. Jego główne cele to
wytworzenie pogodnego i radosnego nastroju;
kultywowanie zwyczaju karnawałowych zabaw;
doświadczenie przyjemności  z wcielania się w różne postacie;

Dino zabawy.

26 lutego  obchodziliśmy w naszej grupie  nietypowe święto Dzień Dinozaura. Aby nasze pociechy mogły poznać życie tych fascynujących gadów, przygotowaliśmy wiele ciekawych propozycji  zabaw m.in.  matematycznych i muzycznych. Czyli DINO ZABAWY  wesoło obchodziliśmy Dzień Dinozaura. Celem zajęć było głównie : 
 rozbudzanie ciekawości poznawczej;
 przekazywanie wiedzy na temat prehistorii.
rozwijanie wrażliwości słuchowej poprzez zabawy muzyczne.

"Akademia Aquafresh".

Dzieci z naszej grupy uczestniczą  w zajęciach Programu „Akademia Aquafresh”, którego nadrzędnym celem jest zwrócenie uwagi najmłodszych na konieczność dbania o higienę jamy ustnej. Przedszkolaki  poznały już mieszkańców Pastusiowej Krainy – Milky, Lilly i Billego oraz Szczotkusia, którzy pomagają Zębusiowi w walce z Robaczkiem Próchniaczkiem. Dzieci wiedzą, że zęby należy myć przynajmniej dwa razy w ciągu dnia (rano i wieczorem), a zamiast słodyczy warto zjeść owoc albo warzywo.