Kalendarz wydarzeń

27 Marzec 2018

Zajęcia z OZOBOTAMI!

 13 marca, zaproszeni przez  Szkołę Podstawową nr 13 im. Władysława Jagiełły w Kielcach, mięliśmy okazję uczestniczyć w specjalnie zorganizowanych dla nas  zajęciach  z OZOBOTAMI. Kodowanie drogi dla małych robocików, świecących na różne kolory i sprytnie poruszających się po wyznaczonej trasie to naprawdę nie lada wyzwanie! Pomagali nam starsi koledzy z klasy 3, którzy mają już doświadczenie w pracy z nimi. Dzięki temu,  każdy z nas mógł stworzyć własną trasę dla ozobota i wprawić go w ruch!

Absolwentki Naszego Przedszkola

Współpracując ze Szkołą Podstawową nr 32 w Kielcach, mieliśmy okazję i niezwykłą przyjemność gościć w naszej grupie 2 absolwentki naszego przedszkola: Julię P. i Polę K. Dziewczyny tez kiedyś były: "Piętaszkami" i chętnie nam opowiedziały, jak to było... Julka i Pola połączyły swoją wizytę w przedszkolu z ogólnopolską akcją: "Cała Polska czyta dzieciom" -  przeczytały nam bajke B. Czarnik: "Wiatr i Słońce".  Nasze przedszkolaki miały mnóstwo pytań do uczennic: jak to jest uczyć się w szkole? czy Wy się tam bawicie? Czy cały czas się siedzi w ławce? Czy w szkole są zabawki?

"Piętaszki" na warsztatach robotyki w "Briks 4 Kidz"

16 marca „Piętaszki” wybrały się do Centrum Kreatywności Briks 4 Kidz na zajęcia edukacyjne z wykorzystaniem klocków Lego – z cyklu:  Robotyka dla Juniora.  Dzieci z zaciekawieniem słuchały instruktorki, która pokazała im bardzo ciekawą prezentacją multimedialną: „Wesołe miasteczka na świecie”. Dzieci obejrzały przeróżne urządzenia, karuzele i kolejki , pobudzając swoją wyobraźnię.  Taki wstęp pozwolił przejść do dalszej części warsztatów – tworzenia własnych urządzeń (karuzel) wykorzystując  zestawy z elementami klocków Lego.