Kalendarz wydarzeń

23 Marzec 2018

Dzień Kobiet inaczej…nasza pierwsza wizyta w kinie.

Dnia 08.03.2018 marca przedszkolaki z grup: I i III  udały się z wizytą do kina HELIOS, na seans filmowy „Przytul mnie” i  specjalne pokazy animacji . Serial powstał na podstawie książki „Proszę mnie przytulić” Przemysława Wechterowicza i Emilii Dziubak. Bohaterami są Tata Miś i Mały Miś, którzy przeżywali wiele zabawnych przygód. Charyzmatyczny, a przy tym nieco niezdarny Tatuś oraz czuły i energiczny Miś rozbawiali, rozśmieszali i wyciągali  pomocną łapę do wielu leśnych zwierząt. Razem odkrywali, czym jest przyjaźń, otwartość oraz odpowiedzialność.

Światowy Dzień Matematyki.

Matematyka otacza nas wszędzie i mamy z nią do czynienia w niemal każdym aspekcie naszego życia. Jako królowa nauk ma swoje święto, które przypada na dzień 12 marca. Z tej okazji przygotowano dla dzieci wyjątkowe, matematyczne zabawy i konkursy, podczas których mogły sprawdzić swoje umiejętności. Obchodziliśmy ten  Ogólnopolski Dzień Matematyki. pod hasłem „Dzieciaki – Matematyczne Bystrzaki”, a  hasłem przewodnim była „Matematyka od kuchni”, a więc pytania zadania  związane były z przepisami i gotowaniem.

Cała Polska Czyta Dzieciom.

Wiek przedszkolny to najodpowiedniejszy czas, w którym powinniśmy rozwijać zainteresowania czytelnicze najmłodszych. Nasze zabiegi, aby zachęcić dzieci do kontaktu z książką będą miały ogromne znaczenie w ich dalszej nauce szkolnej i uczestnictwie w kulturze. Częste czytanie bajek wpływa znacząco na rozwój wyobraźni i aktywności intelektualnej dzieci, wzbogaca ich wiedzę o świecie jednocześnie kształtując wrażliwość moralną.

Świętujemy urodziny Blanki ,Kacperka i Jedrzejka.

Każde dziecko marzy o tym, aby dzień  urodzin był jak najpiękniejszy. Dlatego świętujemy te dni  wyjątkowo. Wiele radości sprawiła  nam wspólna zabawa ze swoimi koleżankami i kolegami z przedszkola z okazji urodzin Blanki ,Kacperka i Jedrzejka.
 Jak zawsze nie zabrakło wspaniałych życzeń uścisków i zabaw , podczas których jubilaci mogli poczuć się wyjątkowo. Był także  pyszny poczęstunek. 
 Życzymy  Wam wszystkiego najlepszego!

Walentynki.

WALENTYNKI to dzień  ,który  był dla naszych dzieci prawdziwym, czerwonym dniem miłości i przyjaźni. Spędziliśmy go razem z kolegami z Gr I .Dzieci wzięły udział w różnych zabawach związanych z walentynkami m.in.: szukały drugiej połówki serca, rozwiązywały zagadki dotyczące bohaterów bajek, uzupełniały wielkie serce małymi .,tańczyły na  gazecie w rytm muzyki „Serduszkowy taniec połamaniec”. Było także   zapoznanie dzieci z ciekawostkami dotyczącymi święta zakochanych. Nie zabrakło oczywiście  słodkości ,sercowych kolorowanek, spontanicznych emocji oraz pozytywnych uczuć.