Kalendarz wydarzeń

28 Czerwiec 2018

RODZINNY FESTYN SPORTOWY

Gry i zabawy zapomniane, czyli jak bawili się nasi rodzice – pod takim hasłem wspólnie z rodzicami bawiliśmy się w miniony czwartek. Pomimo, iż pogoda była tropikalna, my sił mieliśmy bardzo wiele. Na powitanie zaśpiewaliśmy dla rodziców piosenkę „Olimpiada”, która wprowadziła nas w świetną zabawę. Podczas festynu grupy  wędrowały po różnych stanowiskach sportowych- były klasy, szczurek, narciarze, czy też zabawa w piaskownicy. Zabawę umilała nam Agencja Artystyczna "Patigo", która zadbała o wesołą muzykę zarówno dla dzieci jak i ich rodziców.

„My się mamy nie słuchamy”

15-go czerwca nasza grupa po raz kolejny odwiedziła Teatr Lalki i Aktora „Kubuś”. Dzieciaki obejrzały sztukę pt.: „My się mamy nie słuchamy”. Jest to opowieść o buncie, odwadze i nauce na błędach, a także o tym, że każdy ma potrzebę bycia zauważonym, bo przecież każdy z nas jest ważny. Przedszkolakom spektakl bardzo się podobał. Na zakończenie były gorące brawa i podziękowania naszych pociech. W rozmowie z aktorami, dzieci dopytywały o dalsze losy bohaterów oraz z czego te kukiełki są zrobione.

Rytmika

Pomimo iż za oknem coraz cieplej i trudno jest nam w skupieniu wytrzymać na zajęciach, to jednak kiedy przychodzi wtorek wszyscy nie możemy się doczekać lekcji z panią Kasią – naszą rytmiczką. To ona wymyśla najcudowniejsze zabawy przy muzyce i uczy nas pięknych piosenek. Przez cały rok wspólnie miło płynął nam czas na nauce i zabawie.

 Dziękujemy pani Kasiu za czas, ciężką pracę i za serce, które nam pani ofiarowała i nie możemy się już doczekać kolejnych spotkań z rytmiką w kolejnym roku szkolnym.

UCZYMY SIĘ SZACUNKU DO KSIĄŻKI.

16.05.2018r odbyły się ostatnie w tym roku szkolnym zajęcia edukacyjne  w Bibliotece .Maj miesiącem książki, ,Poznajemy Bajki” pod takim hasłem dzieci:
uczyły się  szacunku  książek ,
poznawały literaturę dziecięcą.
Kształciły  intelektualny i emocjonalny stosunek do książki jako źródła wiedzy i przeżyć
Nabywały  pozytywnych wzorców spędzania czasu w tym nawyku czytania /słuchania
 Wzbogacały słownictwo, doskonaliły mowę komunikatywną, poprawną j pod względem gramatycznym i artykulacyjnym .
Dzieci wykazały się wiedzą n/t postaci z bajek . 

ROZRYWKA DLA DZIECI.

Rozrywka dla dzieci!
Sala Zabaw to w pełni bezpieczne miejsce , które zostało stworzone po to, by zapewnić dzieciom wspaniałą rozrywkę i dostarczyć im niezapomnianych wrażeń. Dzieci z miejsca pokochały naszą przedszkolną salę zabaw. 
basenik z piłeczkami
 małe zjeżdżalnie
pojazdy bujane i jeździki

Z NASZYCH CODZIENNYCH ZABAW.

Z naszych codziennych zabaw….

Zabawa aktywizująca ,,Wędrująca rysunek.”
Wszystkie dzieci  siadają w kręgu. Każdy na karteczce rysuje elementy obrazka wymyślonej historii , związane z danym tematem  zgodnie z własnym pomysłem. Po narysowaniu na dany znak przekazujemy sobie kartki (podkład muzyczny), aż do momentu „stop”. Następnie każdy  z uczestników , po namyśle dorysowuje  coś do tematu, który jest zawarty na kartce, którą aktualnie trzyma. Dzieci wspaniale się przy tym bawiły a jednocześnie utrwalaliśmy kierunki  w prawo ,w lewo .i integrowały ze sobą.
 

WYCIECZKA DO WDK.

8 maja  odwiedziliśmy Wojewódzki Dom Kultury, by obejrzeć spektakl „Przygody Baltazara i Wawelskiego Smoka” w wykonaniu aktorów Narodowego Teatru Edukacji z Wrocławia. Była to historia o słynnym naukowcu Baltazarze Gąbce, który został porwany na zlecenie złego króla Deszczowców. Smok Wawelski, prywatnie przyjaciel samego księcia Kraka, w towarzystwie swoich przyjaciół wyruszył w tajemniczą, pełną przygód i niebezpieczeństw wyprawę w celu uwolnienia profesora.

PATRIOTYCZNY MAJ....

Miesiąc maj  w naszej grupie  był bardzo bogaty w wydarzenia kształtujące postawy patriotyczne  dziecka. Celem spotkań z legendą ,piosenką , było rozwijanie poczucia tożsamości narodowej, budzenie miłości do ojczyzny, poszanowania dla polskiego dziedzictwa narodowego oraz wzmacnianie więzi rodzinnych. Dowiedzieliśmy się dlaczego przed przedszkolem wisiała flaga. W  zadumie słuchaliśmy hymnu narodowego, rysowaliśmy flagi barwami naszego kraju. Poznaliśmy , genezę święta Konstytucji 3 Maja.