Kalendarz wydarzeń

13 Czerwiec 2018

OLIMPIADA SPORTOWA

 

  Dnia 29.05.2018 r. w naszym przedszkolu odbyła się Olimpiada Sportowa       w ramach X Tygodnia Sportu dla Wszystkich - XXIV Sportowy Turniej Miast     i Gmin. Dzieci z grupy IV z wielką radością i zaangażowaniem brały udział we wszystkich konkurencjach. Wszyscy świetnie się bawili.

  Udział w Olimpiadzie Sportowej to wspaniała forma zachęty dzieci do aktywności ruchowej i kształtowanie pozytywnych cech charakteru takich jak wiara we własne siły, śmiałość i uczciwość.

ŚWIATOWY DZIEŃ SOKU

  30 maja obchodzimy Światowy Dzień Soku. Świeże soki z warzyw i owoców to prawdziwy zastrzyk energii oraz gwarancja dobrego zdrowia. Wiedząc o tym, dzieci z grupy IV przygotowały w tym dniu pyszny sok.

WYCIECZKA DO KINA HELIOS

  Dnia 28.05.2018 r. wybraliśmy się na wycieczkę do kina Helios. Dzieci miały okazję obejrzeć komedię animowaną pt. ,,Kaczki z gęsiej paczki", która opowiada o Benku - zwariowanej gęsi zmuszonej wyruszyć w pełną niespodzianek podróż wraz z dwoma niesfornymi kaczątkami. Przedszkolaki oglądały bajkę z dużym zaciekawieniem i uśmiechem na twarzy. Po seansie czekały na dzieci wspólne zabawy integracyjne.

  Wszyscy pełni wrażeń wróciliśmy do przedszkola.

DZIEŃ MAMY I TATY

  24 maja 2018 roku w grupie IV odbyła się uroczystość z okazji Dnia Mamy       i Taty. Przedszkolaki zaprezentowały swoje umiejętności przed najbliższymi. Na tę okoliczność przygotowały wraz z wychowawcami część artystyczną: recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły. Najbliżsi z dumą i ze wzruszeniem słuchali swoich pociech.

  Po zakończeniu części artystycznej dzieci wręczyły swoim rodzicom własnoręcznie wykonane prezenty.

  Dziękujemy wszystkim rodzicom za przybycie na uroczystość oraz życzymy dużo radości, uśmiechu na co dzień i pociechy z dzieci.

 

„Sonia w Indiach”

Nasza koleżanka z grupy - Sonia , będąc w odwiedzinach u swojej babci w Indiach, przywiozła nam małą niespodziankę. Niczym „Nela, mała reporterka”, wcielając się w rolę  dziennikarki nagrała kilka krótkich filmików ukazujących ten odmienny kraj i codzienne życie tamtejszych mieszkańców. Wiele cennych informacji i ciekawostek Sonia przekazała nam zarówno na filmach jak również podczas krótkiej prezentacji poprzedzającej jej nagrania. Prezentacja stanowiła wprowadzenie do tematu zajęć; m. in.