Kalendarz wydarzeń

08 Czerwiec 2018

Babcia Oli czyta nam bajkę.

Skoro maj był miesiącem książki to do naszej grupy zajrzał kolejny gość w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. Tym razem „Tęczowe rybki” odwiedziła babcia Oli Krygier, która przeczytała nam bajeczkę o przygodach TupciaChrupcia, który tak jak my jest przedszkolakiem. Pani Basiu dziękujemy raz jeszcze za poświęcony nam czas i dużo pozytywnej energii, którą nam Pani zostawiła.

Decathlon.

„Decathlon – dzień sportu z przedszkolakami” pod takim hasłem minął nam poniedziałek 28- go maja. W tym dniu wszystkie przedszkolaki zaraz po śniadanku wyruszyły na pobliskie boisko szkolne, gdzie czekali na nas już trenerzy z grupy Ekstremalni DecaRUN . Każda grupa miała swojego opiekunka, który dbał, żeby atrakcji i ruchu nam nie brakowało. Była jazda na hulajnodze, gra w piłkę nożną, tor przeszkód, rzucanie do celu, skoki i wiele innych ciekawych zabaw.

Zabawy na placu zabaw.

Maj to piękny i ciepły miesiąc dlatego my zamiast siedzieć w sali lubimy wychodzić na spacery i plac zabaw. Czasem możemy pobawić się swobodnie, a czasem mamy zabawy zorganizowane. Ostatnio wychodząc na podwórko czekało na nas aż osiem różnych stacji z przeróżnymi zabawami zręcznościowymi. Niektóre były banalnie łatwe, a nad niektórymi musieliśmy troszeczkę poćwiczyć, żeby zadanie zostało zaliczone. Zobaczcie sami jak miło płynie nam czas w przedszkolu i zapamiętajcie jedno – sport to zdrowieJ

Urodziny Oli.

27-go maja nasza koleżanka Ola Zatorska przyniosła do przedszkola przepyszny tort z okazji swoich czwartych urodzin. Jak zawsze było wspólne zaśpiewanie sto lat, życzenia, słodki poczęstunek, a następnie wspólna zabawa.

Zajęcia w bibliotece.

We wtorek 22-go maja wybraliśmy się na ostatnią lekcję biblioteczną. Tematyka zajęć poświęcona była książce, ponieważ maj jest miesiącem książki, bibliotekarzy oraz czytelników. Dodatkowo podczas tych zajęć ćwiczyliśmy umiejętności matematyczne. Na początku zajęć pani bibliotekarka przeczytała nam książkę przypominającą w jaki sposób należy dbać o ten przedmiot, co można z nim robić, a czego absolutnie nie można. Jak zawsze czekały na nas ciekawe zadania do wykonania.

Mama Kacpra czyta.

W ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” w piątek tuż przed Dniem Mamy odwiedziła nas pani Kasia, mama Kacperka. Mama była świetnie przygotowana do spotkania z nami. Przeczytała nam książeczką o przygodach sympatycznego żółwia o imieniu Franklin. Książka wspaniale wprowadziła nas w tematykę związaną z obchodami z okazji Dnia Mamy, który mamy już jutro. Dzięki przygodom żółwia i jego przyjaciół, przedszkolaki uświadomiły sobie, że nie ważne są prezenty, a uczucia - dobre słowo, uśmiech lub słodki buziak.

Urodziny Igi.

Lubimy kiedy nasi koledzy i nasze koleżanki mają urodziny. Wtedy zawsze jest wesoło i bardzo słodko. 13-go maja swoje czwarte urodziny obchodziła Iga. Były śpiewy, wspólna zabawa no i oczywiście piękny, kolorowy tort wykonany przez mamę Igi. Igusiu jeszcze raz  duuuużo zdrówka, uśmiechów, wielu kolegów i koleżanek i żeby ten Twój malutki braciszek rósł jak najszybciej i brał z Ciebie przykład.

W świecie muzyki.

Okres przedszkolny to doskonały czas na kształtowanie uzdolnień muzycznych dzieci i ich zainteresowania muzyką. To czas, kiedy kształtuje się u dziecka wrażliwość muzyczna. Dziecko od narodzin ma kontakt z muzyką i łatwo zaobserwować, jak muzyka potrafi pobudzić je lub uspokoić. Muzyka pozwala na osiąganie wielu pożądanych efektów, zarówno dydaktycznych, jak i wychowawczych.

Wycieczka do WDK.

We wtorek 8 maja przedszkolaki ze wszystkich grup wiekowych, w tym  również „Tęczowe rybki” pojechały na wycieczkę do Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach na przedstawienie teatralne pt.: „Przygoda Baltazara i Wawelskiego Smoka”. Była to unowocześniona wersja znanej bajki o Smoku Wawelskim.