Kalendarz wydarzeń

16 Maj 2018

Zabawy na placu przedszkolnym.

 Piękna pogoda za oknem sprzyja codziennym spacerom oraz zabawom na placu przedszkolnym. Korzystając z wiosennych dni urządziliśmy małe zawody na świeżym powietrzu. Dzieci bardzo dobrze poradziły sobie z wykonaniem zadań,  a największą frajdę sprawiła im zabawa z chustą animacyjną i piłką.

 

 

Wycieczka do biblioteki.

 09.05.2018 grupa Piratów odwiedziła bibliotekę w ramach Tygodnia Bibliotek. Pani bibliotekarka prowadziła zajęcia związane z książkami, tytułami bajek oraz bajkowymi bohaterami. Było to już ostatnie spotkanie w bibliotece w tym roku szkolnym. Dzieci pożegnały się z paniami i zapewniły, że po wakacjach znów odwiedzą bibliotekę.

Wycieczka do Wojewódzkiego Domu Kultury im. Józefa Piłsudskiego.

  8 maja 2018 roku dzieci z grupy IV miały okazję obejrzeć przedstawienie     pt.: ,, Przygody Baltazara i Wawelskiego Smoka" w wykonaniu aktorów Narodowego Teatru Edukacji z Wrocławia.

  Spektakl okazał się unowocześnioną wersją bajki o Smoku Wawelskim. Bohaterowie przeżywali wiele ciekawych przygód. Przyjaźń i dobro pozwoliły im pokonać wszystkie przeszkody i trudności spotykane po drodze. Była to bardzo ciekawa i ważna lekcja dla całej widowni. 

Wycieczka do Muzeum Dialogu Kultur.

  Dnia 07.05.2018r. odbyła się autokarowa wycieczka do Muzeum Dialogu Kultur, gdzie przedszkolaki brały udział w warsztatach pt.: ,,Brzydkie kaczątko uczy tolerancji". Przedszkolaki dowiedziały się, że nie każdy człowiek jest taki sam. Podczas zajęć Pani wytłumaczyła dzieciom, że mimo różnic powinniśmy akceptować i tolerować odmienność  drugiego człowieka.  Ten dość trudny temat przybliżyła nam baśń Hansa Christiana Andersena pt.” Brzydkie kaczątko”.  Po zakończeniu warsztatów przeszliśmy do innej sali, gdzie mogliśmy obejrzeć popularne w Estonii bajki.

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich.

  23 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Książki. W naszej grupie też postanowiliśmy uczcić ten dzień. W tym celu zaprosiliśmy mamę Kornelii - Panią Katarzynę Łucak, która przeczytała dzieciom książkę pt.: ,,Bambi". Przedszkolaki z wielką uwagą wysłuchały bajki oraz oglądały kolorowe ilustracje.                                                                  Przedszkolaki dowiedziały się jak powstaje papier oraz jak długą drogę musi przejść książka, aby dotrzeć do naszych rąk.   Na zakończenie zajęć dzieci wspólnie z Panią Kasią ułożyły regulamin korzystania z książek.

   Serdecznie dziękujemy Pani Katarzynie Łucak za poświęcony nam czas i zachęcamy do odwiedzin kolejnych rodziców.

Wycieczka do Teatru Lalki i Aktora ,,Kubuś".

  W dniu 19.04.18r. odbyła się wycieczka do Teatru Lalki i Aktora ,,Kubuś", gdzie uczestniczyły w przedstawieniu pt.: ,,Amelka, Bóbr i Król na dachu".              Spektakl opowiada historię dziewczynki, która wychowuje się w domu złej czarodziejki Frygi i jej marudnej córki Mruksy. Jest dobra, życzliwa i bardzo uczynna, więc z radością wyrusza po miód do Szepczącego Lasu, choć ta niebezpieczna wyprawa to podstępna intryga jej żywicielki. Szczęście jednak sprzyja Amelce, zwłaszcza, że na swej drodze spotyka oddanych przyjaciół - Bobra, Psa Szino, Dynię, Gruszkę i Wróżkę Lulejkę.                                          Choć tytułowej bohaterki nie omijają troski i trudności, nie brak tu nadziei, optymizmu oraz oczywiście pozytywnego finału, w którym dobro wygrywa ze złem.

  Przedszkolakom bardzo spodobała się ta przezabawna historia o przyjaźni, miłości i poznawaniu świata.

Wycieczka do biblioteki.

  13 kwietnia 2018 roku grupa IV odwiedziła bibliotekę. Pani bibliotekarka prowadziła zajęcia na temat wiosny. Opowiedziała dużo ciekawostek. Dzieci wybierały obrazki związane z wiosną i przyczepiały je na tablicy. Potem przedszkolaki przeglądały dziecięce pozycje książkowe i czasopisma oraz wymieniały się swoimi spostrzeżeniami.

Niecodzienny gość

Pewnego dnia w drzwiach naszej sali pojawił się niecodzienny gość. Nasi chłopcyod razu Go obstąpili domagając się autografów, bo przecież był to sam Jacek Kiełb- pomocnik w kieleckiej drużynie piłkarskiej KORONA. Okazało się, że jest to wujek naszej Tosi i przyszedł, by ją zabrać do domu.

Oczywiście cała grupa ustawiła się do pamiątkowego zdjęcia.