Kalendarz wydarzeń

11 Maj 2018

Teatr Lalki i Aktora "Kubuś".

Dnia 19 kwietnia nasza grupa pierwszy raz pojechała do Teatru Lalki i Aktora „Kubuś” na spektakl pt.: „Amelka, Bóbr i Król na dachu”. Po dojechaniu autokarem na miejsce okazało się, że mamy najlepsze miejsca na widowni bo w pierwszym rzędzie. Dzieci były zachwycone  przezabawną historią o przyjaźni, miłości i poznawaniu świata. Choć tytułowej bohaterki nie omijały troski i trudności, nie brak było nadziei, optymizmu oraz oczywiście pozytywnego zakończenia, w którym dobro wygrało  ze złem.

Zabawy w teatr.

Zabawy teatralne to ważny element w pracy pedagogicznej. Dzieci w wieku przedszkolnym wykazują naturalną potrzebę wyrażania się w różnych formach ekspresji, np.: w śpiewie, mowie, geście czy ruchu. Zabawy w teatr wywierają duży wpływ na postawy moralne dzieci, kształtują osobowość, rozładowują nagromadzone emocję oraz wyostrzają wszystkie zmysły dziecka.

Muzeum Dialogu Kultur.

Dnia 07.05.2018r. w grupie II odbyła się autokarowa wycieczka do Muzeum Dialogu Kultur w Kielcach, gdzie przedszkolaki uczestniczyły w warsztatach pt.: „Brzydkie kaczątko uczy tolerancji”. Podczas zajęć dzieci uczyły się o tolerancji dla drugiego człowieka, zarówno dla tego który wygląda tak samo jak my oraz dla człowieka „innego”. Dzieci dowiedziały się, że każdy człowiek, bez względu na swoją indywidualność ma takie same potrzeby, prawa jak i zasady, których musi przestrzegać. Ten dość trudny temat przybliżyła nam baśń Hansa Christiana Andersena pt.” Brzydkie kaczątko”.

Misiek Zdziśiek.

11 kwietnia w swoim przedszkolu dzieciaki miały bardzo ciekawego i wesołego gościa – maskotkę Miśka Zdziśka z Fundacji Błękitny Promyk Nadziei. Na początku spotkania Miś opowiedział dzieciom, w jakim celu zbieramy nakrętki i co dzieje się z nimi później. Zwrócił również uwagę, że dla nas zbiórka nakrętek to tak niewiele, a komuś może uratować życie. Podczas spotkania Misiek Zdzisiek bawił się i tańczył z dziećmi oraz pozował do zdjęć, a na pamiątkę tego miłego spotkania, każdy przedszkolak otrzymał kolorowankę.

 

Rodzice czytają.

W kwietniu mama Artura odwiedziła „Tęczowe rybki” z krótkim opowiadaniem pt.: „Pani Ziemia”. Opowiadanie wspaniale wpasowało się w tygodniową tematykę o przyrodzie, a dzieciom bardzo się podobało. Na zakończenie spotkania wszyscy wspólnie pobawiliśmy się kolorowymi piórkami, a następnie dobraliśmy się w pary, żeby sobie odpocząć ćwiczeniami z Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne. Pani Ani serdecznie dziękujemy i zapraszamy kolejnych rodziców do włączenia się w akcję „Cała Polska czyta dzieciom”.

Dzień Ziemi.

22- go kwietnia przedszkolaki z grupy II obchodziły Dzień Ziemi. Dzieci podczas zajęć teoretycznych dowiedziały się co to jest za święto, dlaczego go obchodzimy i co to tak w ogóle znaczy dbać o Ziemię. Natomiast później, kiedy byliśmy już świadomi tego, że przyroda, która nas otacza jest tak ważna i musimy o nią dbać wybraliśmy się na zajęcia praktyczne. Podczas spaceru po najbliższym otoczeniu naszego przedszkola dzieci z wielkim zaangażowaniem szukały śmieci i szybciutko wrzucały je do worków.

„Przygody Baltazara i Wawelskiego Smoka”

8 maja  odwiedziliśmy Wojewódzki Dom Kultury, by obejrzeć spektakl „Przygody Baltazara i Wawelskiego Smoka” w wykonaniu aktorów Narodowego Teatru Edukacji z Wrocławia.  „Pamiętajcie, że tylko razem, licząc na przyjaciół, pomagając sobie wzajemnie i kierując się dobrym sercem, przezwyciężyć można nawet największe przeszkody” - motto przedstawienia było cenną lekcją dla naszych przedszkolaków, które  z zapartym tchem śledziły losy głównych bohaterów.