Kalendarz wydarzeń

17 Maj 2018

Kolporter Arena - Korona Kielce!!!

14 maja grupa Żeglarzy udała się na wycieczkę na Kolporter Arenę- Stadion piłkarski w Kielcach. Celem wycieczki było zwiedzanie stadionu i popularyzacja sportu. Naszym przewodnikiem był Pan Paweł Jańczyk- rzecznik prasowy Korony Kielce. Podczas zwiedzania udało nam się obejrzeć m. in. Salę Konferencyjną, zakamarki szatni piłkarskiej, trybuny, poziom boiska, Lożę Vip oraz Trybunę prasową. Pan Paweł przekazał nam wiele pouczających informacji np.

"Czas na bajkę" z tatą Piotrusia

15 maja grupę V odwiedził pan Wojciech Wojciechowski - tata Piotrusia, który przeczytał dzieciom bajkę Carla Collodiego , pt.: "Pinokio". Jest to historia drewnianego pajacyka, nieznośnego, ciekawego świata, nieustannie składającego obietnice poprawy, którego życie jest wielkim pasmem niezwykłych przygód. "Piętaszkom" bajka się bardzo spodobała i chętnie wykonały do niej własne ilustracje, którymi chętnie dzieliły się z innymi, doskonaląc swe umiejętności językowe.

PTASI AZYL

W maju „Odkrywcy” uczestniczyli w wycieczce do „Ptasiego Azylu” w Ostrowie  - Ośrodku Pomocy Dzikim Zwierzętom.  Celem fundacji oprócz leczenia i rehabilitacji dzikich zwierząt jest szerzenie wiedzy o stanie i zagrożeniach środowiska przyrodniczego, budzenie odpowiednich postaw polegających na rozumieniu i poszanowaniu praw do życia dzikich zwierząt oraz niesieniu im pomocy. Dzieci wysłuchały opowieści o zwierzętach przebywających w Azylu: dlaczego w nim przebywają? jaka jest przyszłość przed nimi?