Kosmiczna przygoda

Kosmiczna przygoda „Piratów”

Każde dziecko patrząc na niebo i gwiazdy zadaje pytania: Co tam jest?, Co to jest kosmos? I by móc odpowiedzieć na te pytania pragnie w przyszłości zostać kosmonautą. Zainteresowania każdą tematyką, także i tematem kosmosu należy  inicjować i rozwijać już od najmłodszych lat.

Ostatni tydzień lutego okazał się spełnieniem marzeń większości przedszkolaków.

Rozpoczęliśmy od poznania układu słonecznego. Okazało się, że nazwy planet łatwiej było przyswoić niż niejeden wierszyk. Od razu zrodził się pomysł, aby polecieć w kosmos i poszczególne planety zbadać. Oczywiście potrzebna jest do tego rakieta. Start rakiety zaplanowaliśmy na 24 lutego o godz. 9:30.

Na ten dzień zaprosiliśmy naszą Panią dyrektor.

24 lutego o godzinie 9:30 rozpoczęło się odliczanie i nasza rakieta wystartowała. Udało nam się odwiedzić 4 planety, na których zdobywaliśmy umiejętności astronauty, które skrupulatnie każdy odnotowywał w Paszporcie astronauty. Na pierwszej planecie dzieci szukały domu ( planety) dla każdego ufoludka, tym samym doskonaląc umiejętności matematyczne zgodnie z metodą pochodzącą z „Klucza do uczenia się” Lwa Wygotskiego.  Na kolejnej planecie segregowaliśmy kosmiczne kamienie przy pomocy tzw. „pudełka sensorycznego”. Trzecia planeta przywitała kosmonautów zadaniem w postaci ułożenia poszczególnych faz księżyca przy pomocy smacznych ciasteczek „OREO”. Na zakończenie dzieci musiały spróbować „Kosmicznego spaceru” po wytyczonej ścieżce na szczudłach wykonanych z doniczek. Oczywiście wszyscy znakomicie sobie poradzili. Na zakończenie zagraliśmy na „Kosmicznych  Bum Bum rurkach”. Wszystko co dobre szybko się kończy i musieliśmy wracać na naszą planetę Ziemię. I tu czekało nas uroczyste odznaczenie medalem „Małego Kosmonauty”. Zajęcia upłynęły w miłej i radosnej atmosferze. Mamy nadzieję, że taką wyprawę jeszcze kiedyś powtórzymy.