Kalendarz wydarzeń

03 Marzec 2016

"Cała Polska czyta dzieciom" a nam czyta mama Klaudii

Nasze przedszkole,  popierając ogólnopolską akcję "Cała Polska czyta dzieciom" kontynuuje  serię spotkań "Rodzice czytają dzieciom”. Tym razem  dn.24.02.2016r  w gr.VI  na ochotnika zgłosiła się mama Klaudii Sobczyk  ,która  przeczytała dzieciom książkę ,,Tupcio Chrupcio- Umiem się dzielić” autorstwa Elizy Piotrowskiej .Tupcio Chrupcio - to seria książeczek o myszce, która wkracza w "dorosłe" dzieciństwo i musi zmierzyć się z nowymi wyzwaniami: myciem zębów, kłopotami ze spaniem i jedzeniem, a do tego nieoczekiwanym przyjściem na świat siostry i problemami w przedszkolu.

Podróż w kosmos

Kosmiczną tematykę rozpoczęliśmy od zbudowania rakiety z materiałów odpadowych oraz konstruowania pojazdów kosmicznych z różnego rodzaju klocków. To zainspirowało nas do różnych zabaw.

 Pierwszą była zabawa „Gdzie się ukrył ufoludek” rozwijająca orientację przestrzenną. Następna: „Słońce – księżyc” ćwiczącą reakcję na sygnał. W kolejnym dniu zaprosiliśmy kosmonautów z grupy III „Poszukiwacze skarbów” do wspólnej zabawy. Na wstępie przywitaliśmy się, wypowiadając słowa: kosmiczną gwiazdkę przyjaźni puszczam w krąg i niech wróci do mych rąk”.

Światowy Dzień Kota w bibliotece

Dn. 24 .02.2016 r dzieci z grupy VI  były na wycieczce w bibliotece. Miały okazję obejrzeć nie tylko pokaźny księgozbiór przeznaczony specjalnie dla nich, ale również  brały aktywny udział w obchodach  Światowego Dnia Kota. Celem zajęć było rozwijanie empatii - uwrażliwienie na potrzeby wszystkich zwierząt, wyrabianie szacunku dla istot żywych oraz przekazywanie informacji na temat prawidłowej opieki nad zwierzętami. W ten szczególny dzień dzieci  wysłuchały książki ,,Kotek ,który merdał ogonem” , wiersza S.