Kalendarz wydarzeń

16 Marzec 2016

Magia Karmelu

Dnia 11.03.2016r. odbyła się wycieczka autokarowa do „Magii Karmelu – Manufaktura Słodyczy” w Kielcach. Dzieci miały okazję  uczestniczyć w karmelowych warsztatach, zapoznały się w jaki sposób bez użycia maszyn powstają kolorowe lizaki i cukierki, od momentu wylania gorącego karmelu na stół po złożenie całego wzoru słodyczy.

Spotkanie z bajką

Kolejnym gościem w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” była mama Jasia. Przeczytała ulubioną bajkę syna pt. „Franklin i stare radio”. Mały żółw pozbywa się niechcianej rzeczy, ale gdy ja widzi odnowioną i sprawną, zaczyna żałować, że ją oddał.

Dzieci wraz ze swoim ulubionym bohaterem dowiedziały się z tej historyjki, że czasem dla dobra przyjaźni trzeba z czegoś zrezygnować. Coś przemyśleć. Komuś sprawić radość. Franklin uczy nas, że naprawdę warto!

Dziękujemy miłemu gościowi i zapraszamy kolejnych.

W księgarni

Realizując tematykę dotyczącą pracy w różnych zawodach wybraliśmy się na wycieczkę do księgarni. Celem wycieczki było przede wszystkim zaznajomienie najmłodszych z pracą księgarza oraz zapoznanie z wyglądem i księgozbiorem sklepu.

Dzień Kobiet

Radosna atmosfera panowała już od samego rana. Chłopcy ze szczególnym zaangażowaniem starali się, aby ten dzień uczynić wyjątkowo miłym – jako mali dżentelmeni wyręczali dziewczynki w codziennych obowiązkach – dyżurach, porządkowaniu sali po zabawie itp. Obdarowali swoje koleżanki serdecznymi życzeniami i upominkami. Była też wspólna zabawa:

* odgadywanie zagadek związanych z zawodami

* układanie bukietu kwiatów z pociętych elementów

* układanie kwiatka z różnego rodzaju klocków

Piramida zdrowego żywienia

Przedszkolaki zapoznały się z zasadami zdrowego i racjonalnego odżywiania oglądając teatrzyk pt. „Dwa królestwa”. W królestwie „Zdrowolandii” ludzie jedli dużo produktów zbożowych, mlecznych, warzyw, owoców – natomiast w „Słabolandii” dominowały słodycze. Dzieci poznały grupy produktów niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Pokazały to podczas zabawy dydaktycznej, oddzielając zdrową żywność na talerzyk uśmiechnięty – niezdrową na smutny. Ilustracja prezentująca PIRAMIDĘ ZDROWEGO ŻYWIENIA zwróciła uwagę dzieci na produkty, które należy spożywać najczęściej.