Zakręcona Olimpiada - bo ruszać się wypada!!!

Tematyka zajęć w ostatnim tygodniu kwietnia w naszej grupie była iście sportowa. Zajęcia miały na celu uświadomienie dzieciom, jak ważne jest uprawianie sportu oraz właściwe odżywianie. Podczas całego tygodnia, codziennie omawialiśmy dyscypliny sportowe, rozmawialiśmy o  sportowcach i walorach zdrowych pokarmów.

Korzystając z pięknej pogody, urządziliśmy zawody sportowe -dzieci bawiły się w ogrodzie przedszkolnym na poszczególnych stacjach. Aby przejść dalej - trzeba było wykonać wszystkie zadania- rzut do celu, skok przez skakankę, przechodzenie tunelem, slalom z piłką, strzelanie goli oraz przechodzenie przez hula-hop. Największą frajdę przyniosła gra w zbijaka oraz mecz piłki nożnej. Dzieci są sprawne fizycznie i bardzo dobrze poradziły sobie z wykonaniem wszystkich zadań.

W sali zajęć czekało jeszcze jedno zadanie – niespodzianka przygotowane przez Agatkę smiley Była to gra planszowa– „Zakręcona Olimpiada”, która dostarczyła dzieciom wielu pozytywnych emocji w duchu zdrowej rywalizacji.

Dziękujemy rodzicom Agatki za podarowanie 2 gier planszowych dla grupy smiley

A wszystkich rodziców zachęcamy, aby wspólnie z dziećmi spędzali czas na sportowo - bo to ZDROWO !!! :)