Oglądamy spektakl „Baśń o Rycerzu bez Konia"

W poniedziałek 10. 10. 2016 r. starszaki z grupy VI ogładały transmisję internetową spektaklu „Baśń o Rycerzu bez Konia" Z Teatru Banialuka w Bielsku-Białej, realizowaną w ramach projektu „Internetowy Teatr TVP dla Szkół”. Już od ubiegłego roku nasze przedszkole bierze udział w tym projekcie. Ważnym aspektem projektu jest wzbogacenie i urozmaicenie szkolnych zajęć, edukacja artystyczna i pobudzanie nawyku korzystania z życia kulturalnego wśród młodych odbiorców. Nowoczesne rozwiązania technologiczne pozwalają zrealizować te cele szybko i na dużą skalę. 

„Baśń o Rycerzu bez Konia” Marty Guśniowskiej  w reżyserii Janusza Ryla Krystianowskiego to dowcipne i wciągające widowisko familijne, opowiadające przygody Rycerza bez konia i Konia bez rycerza, którzy szukają siebie nawzajem. Obok tytułowych bohaterów w przedstawieniu pojawią się uwięziona w wieży królewna, źli rozbójnicy, czarodziejka z magiczną kulą i straszny smok. Jednak w tej baśni wszystkie postaci i wydarzenia przedstawione są z przymrużeniem oka. Wartka akcja, rozgrywana w planie żywym i lalkowym, znakomite kreacje aktorskie, pełen inwencji ruch sceniczny i dowcipne piosenki sprawiają, że przedstawienie zachwyca zarówno dzieci jak i dorosłych. Jest to zarazem opowieść z morałem, o tym, że marzenia się spełniają, jeżeli tylko nie przestajemy w nie wierzyć. 

To ogromne święto dla naszych dzieci, które doceniają okazane im zainteresowanie i nawiązują z pomysłodawcami i organizatorami projektu trwałe emocjonalne więzi. 
To wreszcie wyjątkowa chwila dla twórców i artystów, którzy w rozproszonych po całym kraju salkach czynią teatralną magię, budząc zachwyt i podziw wdzięcznej publiczności. 

Z niecierpliwością czekamy na kolejne spektakle.