Kalendarz wydarzeń

20 Październik 2016

„Przedszkole bez zabawek”

Podstawą programu „Przedszkole bez zabawek” jest brak zabawek. Zmienia się w nim również koncepcja pracy nauczyciela, Wszystkie zabawki dzieci wykonują same. Nauczyciel czuwa nad bezpieczeństwem, czasem pomaga kiedy podopieczni nie mogą sobie z czymś poradzić. W młodszych grupach nauczyciel podaje pomysły, a dzieci uczą się przez naśladowanie.

Podwodny Świat

Podążając tematyką związaną z nazwą naszej grupy stworzyliśmy "Podwodny Świat". Cieszymy się, że nasze dzieło stoi na holu Naszego Przedszkola i wszyscy mogą zobaczyć jak bardzo się staraliśmy :)

Jedziemy do KINA

W poniedziałek 17.X.2016 roku Nasza Grupa wybrała się do KINA :) Dzieci wybrały bajkę: "Sekretne życie zwierzaków domowych".  Bawiliśmy się świetnie, a zarazem bardzo kulturalnie zachowywaliśmy się w miejscu publicznym :) Już szykujemy sie na kolejny wyjazd, tym razem na spektakl o : "Małej Syrence".

URODZINY Leosia

Świeczki się na torcie mienią,

obok wiśnie się czerwienią,

cudnie pachnie czekolada,

skrzy się w szklankach lemoniada,

baloniki wiszą w górze,

klaun oklasków zbiera burzę,

AKTYWNOŚĆ PRZEDSZKOLAKÓW

Przedszkolaki z grupy III wykonują codziennie dużo różnych działań  - samodzielnie spożywają posiłki – (śniadanie, obiad, podwieczorek), uczestniczą chętnie w zabawach swobodnych, a także zorganizowanych przez nauczyciela- (np. zabawach ruchowych przy muzyce, podczas których rozwijają swoją wyobraźnię muzyczną, poczucie rytmu, pewność siebie, i.t.d.). Wychowankowie z zaangażowaniem i przyjemnością wykonują prace plastyczne – „jeżyka” i „marchewkę”- jako symbol zdrowego odżywiania. Dzieci są wdrażane także do dbania o przyrodę.

Spotkanie w bibliotece

10 października uczestniczyliśmy w zajęciach w bibliotece. Poznaliśmy historię liścia Jasia. Już teraz wiemy, dlaczego jesienią drzewa gubią liście. To była trochę smutna opowieść.  Powrotną drogą do przedszkola zbieraliśmy kolorowe  liście i zastanawialiśmy się, który z nich jest liściem Jasiem, wszystkie były takie kolorowe, złote! I nagle, mimo pochmurnego dnia, zrobiło się nam wesoło.

Jesteśmy artystami

        "Sztalugi to taki stojak dla malarzy..."- więc my jesteśmy malarzami artystami. Mieliśmy okazję pracować na nich w naszym przedszkolnym Kąciku Plastycznym. To fajne zajęcie.

GRAMY

Fajnie jest grać na czym się da ( szczególnie, że jest to akompaniament do utworu Straussa "Nad pięknym, modrym Dunajem"), bo można się też powygłupiać!