Jesienne LAMPIONY
Opublikowano: czwartek, 20.10.2016Zabawy badawcze z ogniem, światłem i cieniem :) z użyciem własnoręcznie wykonanych lampionów - BRAWO "Tęczowe Rybki".
Zabawy badawcze z ogniem, światłem i cieniem :) z użyciem własnoręcznie wykonanych lampionów - BRAWO "Tęczowe Rybki".
Podstawą programu „Przedszkole bez zabawek” jest brak zabawek. Zmienia się w nim również koncepcja pracy nauczyciela, Wszystkie zabawki dzieci wykonują same. Nauczyciel czuwa nad bezpieczeństwem, czasem pomaga kiedy podopieczni nie mogą sobie z czymś poradzić. W młodszych grupach nauczyciel podaje pomysły, a dzieci uczą się przez naśladowanie.
Podążając tematyką związaną z nazwą naszej grupy stworzyliśmy "Podwodny Świat". Cieszymy się, że nasze dzieło stoi na holu Naszego Przedszkola i wszyscy mogą zobaczyć jak bardzo się staraliśmy :)
Ćwiczenia motoryki małej poprzez tworzenie jeżyków z masy solnej :)
W poniedziałek 17.X.2016 roku Nasza Grupa wybrała się do KINA :) Dzieci wybrały bajkę: "Sekretne życie zwierzaków domowych". Bawiliśmy się świetnie, a zarazem bardzo kulturalnie zachowywaliśmy się w miejscu publicznym :) Już szykujemy sie na kolejny wyjazd, tym razem na spektakl o : "Małej Syrence".
Świeczki się na torcie mienią,
obok wiśnie się czerwienią,
cudnie pachnie czekolada,
skrzy się w szklankach lemoniada,
baloniki wiszą w górze,
klaun oklasków zbiera burzę,
Przedszkolaki z grupy III wykonują codziennie dużo różnych działań - samodzielnie spożywają posiłki – (śniadanie, obiad, podwieczorek), uczestniczą chętnie w zabawach swobodnych, a także zorganizowanych przez nauczyciela- (np. zabawach ruchowych przy muzyce, podczas których rozwijają swoją wyobraźnię muzyczną, poczucie rytmu, pewność siebie, i.t.d.). Wychowankowie z zaangażowaniem i przyjemnością wykonują prace plastyczne – „jeżyka” i „marchewkę”- jako symbol zdrowego odżywiania. Dzieci są wdrażane także do dbania o przyrodę.
„Miasto przyszłości” – warsztaty rodzinne
W grupach V i VII zrodził się pomysł zasugerowany przez dzieci zbudowania niecodziennego miasta. Przez kilka dni gromadziliśmy przeróżne niekonwencjonalne materiały plastyczne.
W grupach V i VII zrodził się pomysł zasugerowany przez dzieci zbudowania niecodziennego miasta. Przez kilka dni gromadziliśmy przeróżne niekonwencjonalne materiały plastyczne.
Dnia 12.10.2016r. odbyła się wycieczka do Muzeum Zabawy i Zabawek w Kielcach. Tuż przed wyjściem do muzeum chcemy pokazać wszystkim Rodzicom, że jesteśmy już samodzielni w szatni.
10 października uczestniczyliśmy w zajęciach w bibliotece. Poznaliśmy historię liścia Jasia. Już teraz wiemy, dlaczego jesienią drzewa gubią liście. To była trochę smutna opowieść. Powrotną drogą do przedszkola zbieraliśmy kolorowe liście i zastanawialiśmy się, który z nich jest liściem Jasiem, wszystkie były takie kolorowe, złote! I nagle, mimo pochmurnego dnia, zrobiło się nam wesoło.
Tak się zawzięli, że nagle rzepkę... trach- wyciągnęli
"Sztalugi to taki stojak dla malarzy..."- więc my jesteśmy malarzami artystami. Mieliśmy okazję pracować na nich w naszym przedszkolnym Kąciku Plastycznym. To fajne zajęcie.
Fajnie jest grać na czym się da ( szczególnie, że jest to akompaniament do utworu Straussa "Nad pięknym, modrym Dunajem"), bo można się też powygłupiać!