Kalendarz wydarzeń

18 Październik 2016

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ W GRUPIE III

 

Dzień Edukacji Narodowej obchodziliśmy w naszej placówce bardzo uroczyście. Przedszkolaki z grupy III – maluszki również  przygotowały się do tego święta. Nauczyły się piosenki i wierszyka, który zaprezentowały dzielnie podczas uroczystości. Na chwilę przed występem dzieci w swojej sali powtarzały w skupieniu z panią tekst utworów do prezentacji. Przygotowane rekwizyty w formie opasek z kwiatami dodały przedszkolakom uroku. 

LAS JESIENIĄ

„Piraci” wspólnymi siłami wykonali makietę lasu – ćwiczyliśmy motorykę małą. Wycinaliśmy, wyklejaliśmy, malowaliśmy farbami wytłoczki po jajkach. Pracę ozdobiliśmy materiałem przyrodniczym: gałęziami, szyszkami, mchem, które zbieraliśmy podczas spacerów.

NA POCZCIE

W październiku obchodziliśmy DZIEŃ POCZTY POLSKIEJ. Najpierw każde dziecko „napisało” list do św. Mikołaja (co chciałoby dostać w prezencie). Następnie rozmawialiśmy o pracy listonosza – teraz już wiemy, że to on dostarcza do domów wszystkie listy i paczki. Pani pokazała jak należy poprawnie zaadresować list i gdzie należy przykleić znaczek na kopercie. Później odwiedziliśmy Urząd Pocztowy na naszym osiedlu. Poznaliśmy tam przemiłą panią, która opowiedziała nam o pracy na poczcie. Na zakończenie złożyliśmy życzenia pracownikom poczty z okazji ich święta i wrzuciliśmy kopertę zaadresowaną do św. Mikołaja do czerwonej skrzynki.