Kalendarz wydarzeń

15 Październik 2016

„Kreatywne Tworzenie”

Kreatywne druciki inaczej wyciorki to materiał kreatywny, który można kupić w każdym sklepie i dziale z twórczymi rzeczami. Są tanie, dostępne w przeróżnych kolorach i wielkościach. Ich zastosowanie nie ma końca. Dlaczego warto je wykorzystać w zabawie? Poza kreatywnymi możliwościami, zabawa nimi jest świetnym ćwiczeniem małej motoryki, która na etapie przedszkolnym jest bardzo ważna. Dzieci manipulują drucikami w rączkach, nadając im pożądany kształt jednocześnie ćwicząc sprawność palców i mięśni rąk.

„Rosnące farby”

Grupa VI uwielbia eksperymenty i twórcze zabawy dlatego samodzielne stworzyły farby, które w kilka sekund po włożeniu do kuchenki mikrofalowej rosną i tworzą piękną wielobarwną  strukturę. Przepis na rosnące farby jest bardzo prosty, a czas wykonania to zaledwie kilka minut. Starszaki wykonały masę same korzystając zaledwie z obrazkowej instrukcji. Składniki na rosnące farby są dostępne w kuchni. Wystarczy po jednej równej porcji soli, mąki oraz wody. Te trzy składniki mieszamy razem i powstaje nam bazowa masa do rosnących farb.

Oglądamy spektakl „Baśń o Rycerzu bez Konia"

W poniedziałek 10. 10. 2016 r. starszaki z grupy VI ogładały transmisję internetową spektaklu „Baśń o Rycerzu bez Konia" Z Teatru Banialuka w Bielsku-Białej, realizowaną w ramach projektu „Internetowy Teatr TVP dla Szkół”. Już od ubiegłego roku nasze przedszkole bierze udział w tym projekcie. Ważnym aspektem projektu jest wzbogacenie i urozmaicenie szkolnych zajęć, edukacja artystyczna i pobudzanie nawyku korzystania z życia kulturalnego wśród młodych odbiorców.

BIBLIOTEKA

W słoneczne i ciepłe październikowe przedpołudnie dzieci z Grupy VI odwiedziły Miejską Publiczną Bibliotekę Filię nr 8 na Barwinku. Dzieci odnowiły swoją przygodę z książkami po wakacyjnej przerwie. Stali czytelnicy chętnie uczestniczyli w dyskusji na temat zachowania w bibliotece oraz szanowania książeczek.

Pastusiowi przyjaciele

Zdobyliśmy sprawność "Pastusiowi Przyjaciele"
 
Grupa IV rozpoczęła pierwszy cykl zajęć z Akademi Aquafresh. Na pierwszych zajęciach zapoznaliśmy się ze wszystkimi członkami grupy i zdobyliśmy odznakę "Pastusiowi Przyjacele".  Następne zajęcia juz niebawem :)