Kalendarz wydarzeń

16 Kwiecień 2018

„Konkurs Eko- instrument”

 

W naszym Przedszkolu odbył się konkurs ekologiczny, którego celem było kształtowanie u dzieci proekologicznych nawyków w codziennym życiu oraz kształtowanie przyjaznej postawy wobec środowiska naturalnego. Dodatkowym zadaniem każdej grupy było wykonanie Eko-instrumentów.

Pomysły na ich wykonanie okazały się zdumiewające!

Zimowe zabawy" - Przedszkolaki w bibliotece

 

Zima na dobre u nas zagościła, dlatego też kolejne spotkanie z przedszkolakami przed feriami upłynęło pod hasłem „Bezpieczne zabawy na śniegu".

Pani Bibliotekarka przeczytała dzieciom opowiadanie Małgorzaty Strzałkowskiej pt.:”Zima”. Książeczka jest tak napisana, że w trakcie jej czytania dzieci mają możliwość prowadzenia rozmowy na temat zimy. Dzieci były skupione, uważne i aktywne. Z chęcią odpowiadały też na zagadki dotyczące zimy. 

Urodzinowe spotkanie i Klub Czytających Rodziców”

 

Balony, kolorowe dekoracje i piękny tort, czyżby ktoś miał dziś urodziny?

Tak! To Zosia kończy 3 latka!

Nasza kochana jubilatka zasiadła na tronie i z uśmiechem słuchała życzeń swoich koleżanek                i kolegów. Otrzymała również wspaniałe prezenty, a sama, po zdmuchnięciu trzech świeczek zaprosiła wszystkie Papużki do stolików, gdzie czekała na nich słodka przekąska.

„Tak! To on jest Królem. Spotkanie świąteczne”

Nasze maluszki wystąpiły w tegorocznych Jasełkach wg scenariusza Adama Szafrańca. Przepiękna oprawa muzyczna, wspaniałe stroje (powstałe dzięki zaangażowaniu rodziców) oraz bożonarodzeniowa sceneria, wprowadziły zaproszonych gości w cudownie świąteczny nastrój. Zwieńczeniem tak doniosłego wydarzenia były przepiękne życzenia świąteczne. Po wspaniałych występach nasze dzielne przedszkolaki wspólnie z rodzicami dekorowały pierniki. Każdy z pierników był zupełnie inny, miały one bowiem różne kształty, były także udekorowane rozmaitymi polewami i posypkami.