Kalendarz wydarzeń

09 Kwiecień 2018

DOC- robot który mówi

Dzięki uprzejmości Agatki i jej rodziców mieliśmy ostatnio przyjemność poznać kolejego robota. DOC - bo tak się nazywa, pomaga nam w rozwijaniu logicznego rozumowania i umiejętności rozwiązywania problemów. Robot mówi, uczy liter, cyfr, kolorów i nazw zwierząt.  Nasza grupa jest bardzo zaangażowana w tego typu zabawy, a ten milutki robot w  prosty i intuicyjny sposób wprowadza dzieci w podstawy programowania. 

Nasz wiosenny kącik przyrody

"Piętaszki" kochają przyrodę i kiedy rozpoczęła się wiosna, same zaproponowały zmiany w kąciku przyrody. Pomogli jak zawsze rodzice :) kupili piękne wiosenne kwiaty, o które teraz dbają same dzieci. W ten sposób kształtujemy u przedszkolaków nawyki dbania o rośliny,  zapoznajemy je z potrzebami i wymaganiami kwiatów oraz ukazujemy dzieciom proste prace gospodarcze.  Dzieci były bardzo przejęte opowiadając o swojej roślince przed całą grupą i zachwycone wyglądem naszego wiosennego kącika przyrody.

„Igraszki ze zdrowiem”

Żeglarze o zdrowym odżywianiu wiedzą już bardzo dużo. Potrafią wskazać zdrowe produkty i uzasadnić swój wybór. Potrafią również samodzielnie ułożyć jadłospis, zgodny z właściwymi wyborami żywieniowymi. Sposobem na utrwalenie zasad zdrowego odżywiania się było uczestniczenie w zajęciach edukacyjnych zorganizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną nr8 w Kielcach, które odbyły się dnia 05.04.2018r.

Urodziny Mikołaja.

Warzywa, owoce...

W piątek 06.04.2018r. nasze kochane przedszkolaki uczestniczyły w spektaklu pt. „Witaminy – warzywa, owoce”.  Podczas naszego spotkania sympatyczny pomidor oraz rozpłakana cebula umilali nam czas i uczyli nazw warzyw oraz owoców, a także opowiadali o  właściwościach zdrowotnych jakie czekają na nas w tych smakołykach. Dodatkowo podczas seansu mogliśmy pouczyć się języka angielskiego – nazw witaminowych smakołyków, liczenia oraz kolorów.