Kalendarz wydarzeń

06 Kwiecień 2018

Nasze pisanki.

Papierowe pisanki?! Czemu nie, natomiast my postanowiliśmy zrobić troszeczkę inne jajka. W piątek przed samymi świętami z wielką radością zaczęliśmy nasze zajęcia z plasteliną. Każde dziecko dostało szablon jajka i plastelinę, którą mogło ozdobić swoje jajko w sposób dowolny. Z każdą kolejną minutą powstawały coraz fajniejsze i ciekawsze jajeczka. Na zakończenie wylepione plasteliną jajeczko zaczęliśmy dekorować – używaliśmy cekinów z motywem świątecznym, brokatów oraz kolorowych piórek. Efekty naszej pracy zobaczcie sami.

Wielkanocny zając.

Dzięki uprzejmości i zaangażowaniu mamy Marcina dzieciaki miały możliwość wykonania bardzo ciekawej i dosyć trudnej pracy plastycznej. Każde dziecko dostało szablon z, którego można było dopatrzeć się zajączka. „Tęczowe rybki” ochoczo zabrały się za malowanie naszego świątecznego szaraczka. Dzieci były bardzo skupione na pracy, ponieważ każdy chciał, żeby taki zając zdobił ich świąteczny stół. Kiedy nasze zające wyschły zabraliśmy się za składanie części oraz doklejanie wąsów z zapałek i białego mięciutkiego ogonka z waty.

Wielkanoc w bibliotece.

We wtorek 27.03.2018r. zaraz po rytmice „Tęczowe rybki” udały się na wycieczkę do pobliskiej Biblioteki Publicznej na wyjątkową lekcję pt.: „Wielkanoc tuż, tuż”. Tradycyjnie na rozpoczęcie naszego spotkania Pani bibliotekarka przeczytała nam opowiadanie pt.: „Wielkanoc”, z którego dowiedzieliśmy się co to są za święta, jakie tradycje i zwyczaje związane są z tymi świętami oraz jakie potrawy będziemy mogli spotkać i zasmakować na świątecznym stole.