Urodzinowe spotkanie i Klub Czytających Rodziców”

 

Balony, kolorowe dekoracje i piękny tort, czyżby ktoś miał dziś urodziny?

Tak! To Zosia kończy 3 latka!

Nasza kochana jubilatka zasiadła na tronie i z uśmiechem słuchała życzeń swoich koleżanek                i kolegów. Otrzymała również wspaniałe prezenty, a sama, po zdmuchnięciu trzech świeczek zaprosiła wszystkie Papużki do stolików, gdzie czekała na nich słodka przekąska.

Również mama Zosi, pani Anna Strzelecka zrobiła dzieciom ogromną niespodziankę                         i odwiedziła nas z ciekawą książeczką „Babcia na hulajnodze” Ewy Skarzyńskiej. Książeczka z serii "Poczytaj mi mamo" - serii, która wychowała ponad dwa pokolenia maluchów. Wydawana jest od przeszło 55 lat niezmiennie przez to samo wydawnictwo Nasza księgarnia. Pierwsza książeczka ukazała się już w roku 1951. Dzieci z zapartym tchem słuchały naszego gościa, a Zosia dzielnie pokazywała dzieciom przepiękne ilustracje. Mama Zosi przybliżyła dzieciom niezwykły bajkowy świat. Zaplanowane spotkania były świetną okazją do popularyzacji czytelnictwa. Dlatego Fundacja „ABCXXI- „Cała Polska czyta dzieciom” namawia dorosłych, rodziców, wychowawców, nauczycieli, opiekunów, by codziennie dzieciom czytali, gdyż jest to najbardziej skuteczna i przyjazna metoda rozwoju dziecka i jego edukacji.

Panią Anię za porwanie nas w podróż w przeszłość do książek, które my dorośli pamiętamy z dzieciństwa zapisujemy do naszego „Klubu Czytających Rodziców”                          i zapraszamy na kolejne spotkanie!