Kalendarz wydarzeń

17 Kwiecień 2018

ZAJĘCIA OTWARTE DLA RODZICÓW

 

 

26 marca 2018 roku w naszej grupie odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców. Przedszkolaki z niecierpliwością oczekiwały wizyty rodziców, a podczas zajęć każdy starał się zaprezentować jak najlepiej. Tematem przewodnim były zwyczaje wielkanocne.

  Dzieci miały do wykonania różne zadania, poczynając od wysłuchania opowiadania, rozmowy na temat zwyczajów wielkanocnych, aż po różnego rodzaju zabawy. Zorganizowaliśmy także zawody ,,Bieg z pisanką", do których zaprosiliśmy przybyłych gości. Jednak najbardziej atrakcyjne okazało się wykonanie pracy plastycznej pt. ,,Pisanka", do której wykorzystaliśmy styropianowe jajka, farby, cukier i piórka. Zarówno dla dzieci jak i rodziców była to doskonała zabawa, a rezultaty wspólnej pracy zostały wyeksponowane na przedszkolnym holu.

  Podczas tego spotkania rodzice mieli możliwość obserwowania swoich pociech podczas zajęć, ich aktywności, koncentracji uwagi oraz zasobu wiadomości i umiejętności. Po wizycie zostały już tylko miłe wspomnienia oraz zdjęcia upamiętniające to ważne wydarzenie.

  Kochani rodzice serdecznie dziękujemy Wam za przybycie, zaangażowanie i twórczą współpracę ze swoimi pociechami

 

Teatr.

 

W dniu 9 marca 2018 roku grupa IV miała kolejną okazję zawitać do zaczarowanego świata teatru. Tym razem oglądaliśmy przedstawienie pt. ,,Pan Maluśkiewicz  i wieloryb". Wiele pozytywnych emocji dostarczyło dzieciom to niecodzienne widowisko. To nie aktor był obiektem obserwacji widza lecz jego cień, który wcielał się w postaci bohaterów. Przedstawienie wywołało duże zainteresowanie wśród przedszkolaków, które odkryły i poznały zabawy światłem.

Dzieci nagrodziły brawami ten rodzaj sztuki scenicznej, który znakomicie pobudza wyobraźnię i wpływa na zdolność koncentracji.

 

Dzień Babci i Dziadka.

       Uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka jest już tradycją, która na stałe wpisała się w kalendarz najważniejszych wydarzeń naszego Przedszkola.                 Babcia i Dziadek to bardzo ważne osoby w życiu każdego dziecka, dlatego tak istotne jest by pielęgnować więzy rodzinne, właśnie poprzez takie spotkania.   W dniu 24 stycznia 2018 roku  grupa IV wraz ze swoimi Paniami przygotowała dla nich program artystyczny. Na twarzach dzieci było widać ogromną radość oraz skupienie. Po zaprezentowanym występie, dzieci wręczyły własnoręcznie wykonane prezenty swoim ukochanym Babciom i Dziadkom. Wszyscy z dumą patrzyli na swoje wnuczęta, które włożyły wiele wysiłku w to, aby jak najlepiej wyrazić swoją miłość i szacunek. Gościom towarzyszyły radość, uśmiech oraz łzy wzruszenia. Mamy nadzieję, że ten dzień na długo pozostanie w pamięci zarówno dzieci jak i dziadków!

Bal Karnawałowy.

  W tym roku podczas Balu Karnawałowego bawiliśmy się w Podwodnym Świecie z udziałem zaprzyjaźnionych z nami animatorów Agencji ,,Patigo". Tego dnia dzieci przebrane były za księżniczki, zwierzątka i różne postacie z bajek. Zjawiskowy wygląd sali i bajecznie kolorowe kostiumy zachęciły do karnawałowych szaleństw na parkiecie. Oprócz  tańców i muzyki , nie zabrakło też konkursów i zagadek. Wszystkim udzielił się nastrój radości i dobrej zabawy, a tegoroczny bal dostarczył każdemu niezapomnianych przeżyć.

„Zabawy sensoryczne”

 

Farby z pianki do golenia to doskonała zabawa sensoryczna. Szalenie ważne dla wspomagania rozwoju dziecka jest włączenie w jego plan dnia zabaw sensorycznych, które dostarczą mu różnorodnych bodźców co w rezultacie oprócz wymiaru zabawy skutkuje utworzeniem nowych połączeń między neuronami. Farby z pianki do golenia są wyjątkowe w dotyku, miękkie i puszyste. Przypominają krem do tortu. Dzieci były zachwycone i zdecydowanie będziemy powracać do tej formy aktywności plastycznej.

„Solą obrazki malowane”

 

Malowanie solą można wykorzystać do dekoracji lub do tworzenia pięknych barwnych obrazków. To bardzo atrakcyjna zabawa plastyczna nawet dla młodszych dzieci. Jest to  proste i efektowne działanie, a radość dzieci i doznania sensoryczne są dodatkową atrakcją. Tworzenie ilustracji z zabarwionej soli, to bardzo ciekawa i atrakcyjna technika plastyczna, która dostarcza dziecku wielu bodźców dotykowych oddziałując niezwykle na wyobraźnię. 

„Misiek- Zdzisiek w przedszkolu”

 

Dzieci z naszego przedszkola wspierają różne akcje charytatywne. Jedną z nich jest akacja „Nakrętki zbieramy – chorym pomagamy”.

Przedszkolaki chętnie zbierają plastikowe nakrętki, które przekazują Fundacji Miśka- Zdziśka „Błękitny Promyk Nadziei”. Akcja ma na celu niesienie pomocy osobom niepełnosprawnym z województwa świętokrzyskiego.

„Wielkanocne zajęcia w bibliotece”

 

Nasze dzieci uczestniczyły w zajęciach bibliotecznych o tematyce wielkanocnej. Dzieci wysłuchały opowiadania o Śmingusie-Dyngusie Renaty Piątkowskiej, później rozmawiali z Panią Bibliotekarką o tradycjach wielkanocnych. A następnie wspólnymi siłami wykonały prześliczną dużą pisankę. Zajęcia zostały przeprowadzone w miłej wiosennej i świątecznej atmosferze.

„Geometryczne arcydzieła”

 

Nasze maluszki uczestniczyły w niecodziennych zajęciach „geometrii”.  Dzieci budowały z nasion grochu i wykałaczek modele przestrzennych figur. Najprzyjemniejszą część zajęć stanowiło swobodne budowanie konstrukcji według własnego pomysłu. Okazało się, że wiele dzieci posiada niezwykle rozwiniętą wyobraźnię przestrzenną. Budowle przez nie stworzone  są bardzo ciekawymi konstrukcjami architektonicznymi. 

„Wiosno – gdzie jesteś?”

 

Wiosna kalendarzowa już nastała, ale na podwórku jej nie widać...

Przedszkolaki postanowiły więc wyruszyć powitać Wiosnę i zaprosić ją do nas. Najpierw zorganizowały wodne zawody kwiatków, później bawiły się spinaczami i sylwetami wiosennych obrazków. Papużki  już trochę stęskniły się za wiosną i postanowiły ozdobić biały krajobraz śnieżny kolorowymi łąkowymi motywami.

Zapraszamy wszystkich do obejrzenia naszego malowidła w galerii.