Kalendarz wydarzeń

04 Kwiecień 2018

Siejemy rzeżuchę.

Rzeżucha to typowo wielkanocny przysmak i element dekoracyjny świątecznego stołu. Rzeżucha jest rośliną, którą z łatwością można wyhodować samemu w domu. Potrzebne jest tylko małe naczynie, wata, woda i oczywiście nasiona. Na tydzień przed świętami przedszkolaki same postanowiły sprawdzić, czy zasianie rzeżuchy jest naprawdę takie łatwe. Każdy dostał swój kubeczek i krok po kroku dział. Przez następne dni roślinki podlewaliśmy i patrzyliśmy jak rosną. Efekty naszej pracy zobaczcie sami.

Marzanna.

Marzanno, Marzanno, ty zimowa panno. Ciebie wyganiamy, a wiosnę przywitamy”. 

Żeby tradycji stało się zadość na pożegnanie zimy musi być marzanna. „Tęczowe rybki” dowiedziały się co to tak naprawdę jest ta marzanna, z czego ją się wykonuje i dlaczego wrzuca się ją do wody. Każda grupa dodawała jakieś elementy od siebie tej naszej zimowej pannie, a w pierwszy Dzień Wiosny grupa VI pojechała z nią na kielecką Sienkiewkę.

Bal Karnawałowy.

Dnia 09.02.2018r. w naszym przedszkolu odbył się Bal Karnawałowy dla przedszkolaków ze wszystkich grup wiekowych. Tego dnia dzieciaki były przebrane za księżniczki, motylki, pszczółki, strażaka, farmera, a nawet kierowcę Formuły 1, czy też astronautę. Wystrój sali wprowadził dzieci w karnawałowy nastrój i zachęcał je do wesołej zabawy. Skoczna i rytmiczna muzyka zapraszała wszystkich do tańca. Dzieci z wielką ochotą uczestniczyły we wspólnych zabawach i konkursach przygotowanych przez zespół muzyczny.