Kalendarz wydarzeń

07 Kwiecień 2018

"Czas na bajkę" z tatą Nadusi

 W marcu odwiedził nas tata Nadii, który angażując się w ogólnopolską akcję: "Cała Polska czyta dzieciom", przeczytał "Piętaszkom" opowiadanie Z. Poletyło  ze zbioru: "Bajki przedszkolaka".

"Zając" -  bo taki był tytuł bajki, wprowadził nas w iście wiosenny nastrój. Nadia była dumna z taty i szczęśliwa z jego obecności w naszej grupie, a pozostałe dzieci z radością bawiły się z miłym gościem.

Dziękujemy panu Pawłowi za poświęcony czas i bardzo dobre "podejście do dzieci" i zachęcamy do odwiedzin kolejnych rodziców.

Światowy Dzień Matematyki pod hasłem „Dzieciaki Matematyczne Bystrzaki”

W marcu obchodziliśmy Światowy Dzień Matematyki pod hasłem „Dzieciaki Matematyczne Bystrzaki”. W tym dniu w naszej grupie królowało DODAWANIE. Działania nie były takie trudne  ponieważ  pomagaliśmy sobie liczydłami, klockami, paluszkami, a najchętniej -  programując naszego PHOTONA, który miał za zadanie dotrzeć do wyniku dodawania zgodnie z naszym kodem (ruch,  dźwięk, światło). Na koniec, każdy indywidualnie doskonalił elementarne umiejętności matematyczne z użyciem komputera, a dokładniej mówiąc  matematycznego programu edukacyjnego. To był super dzień !!!

„Akademia Aquafresh"

W roku szkolnym 2017/2018 realizowaliśmy 7 edycję Ogólnopolskiego Programu Edukacji Zdrowotnej „Akademia Aquafresh”.

 Uczenie dzieci prawidłowego mycia zębów już od pierwszych lat życia, a także budowanie świadomości potrzeby utrzymania higieny jamy ustnej jest bardzo ważnym zadaniem. "Piętaszki", które w zeszłym roku realizowały ten projekt, bardzo dojrzale potraktowały tegoroczne zadania. Mamy nadzieję, że wyniosły z tych zajęć cenną lekcję na przyszłość.