Kalendarz wydarzeń

29 Kwiecień 2018

Wycieczka do Teatru .

 Dnia 19.04.2018r.odbyła się wycieczka do Teatru Lalki i Aktora KUBUŚ .Dzieci obejrzały najnowszy spektakl pt,, Amelka, Bóbr i Król na dachu”. Dzieci były zachwycone  przezabawną historią o przyjaźni, miłości i poznawaniu świata. Choć tytułowej bohaterki nie omijały troski i trudności, nie brak było nadziei, optymizmu oraz oczywiście pozytywnego finału, w którym dobro wygrało  ze złem. Postaci w tej opowieści były  niezwykle barwne i wyraziste, pełne ciepłego humoru.

"Zabawy z muzyką".

Odkrywanie świata dźwięków, rozpoznawanie ich, naśladowanie, określenie źródła ich pochodzenia to wspaniała zabawa dla dziecka, prowadząca w efekcie do zrozumienia muzyki, również tej określanej mianem „poważna” (klasyczna). Należy więc stwarzać dzieciom jak najwięcej ku temu okazji, aby coraz lepiej czuły i rozumiały ten „słownik muzyczny”. Dziecko musi poznać wszystkie składniki muzyki – wtedy będzie ją rozumieć, a to rozumienie pozostanie właśnie na całe życie.

Światowy Dzień Ziemi.

Światowy Dzień Ziemi wymyślono po to, by miliardy ludzi pochyliły się nad losem planety, na której żyją. Moment ekologicznej refleksji ma nas uchronić przed popełnianiem kolejnych błędów. W Dniu Ziemi na całym świecie tysiące stowarzyszeń ekologicznych organizuje manifestacje, konferencje, pokazy i akcje na rzecz środowiska naturalnego. Celem jest uświadomienie problemów związanych ochroną Ziemi.

Poznajemy teatr.

 

Każde dziecko posiada naturalną potrzebę wyrażania siebie w różnych formach ekspresji. Jedną z nich jest teatr, który jako sztuka łączy w sobie różne dziedziny twórczości artystycznej: literaturę, muzykę, plastykę, taniec i ruch sceniczny.

Edukacja przez ruch D. Dziamskiej.

„Edukacja przez ruch” to system form i metod realizujący założenia integracji sensorycznej, wspomagający proces uczenia się. Wykorzystuje on naturalny spontaniczny ruch organizmu w procesie jego rozwoju. System ten połączył aspekt terapeutyczny z kształcącym. Praca nim polega na wykonywaniu odpowiednich ćwiczeń, wykorzystujących naturalny ruch dziecka, który najczęściej przyjmuje charakter naprzemienny. Ruch wykonywany jest przy odpowiednio dobranej muzyce, wyznaczającej rytm i wyzwalającej naturalną potrzebę aktywności dziecka.

Wycieczka do biblioteki.

 W ramach wprowadzenia dzieci w okres świąt wielkanocnych, w ów wyjątkowy czas religijnych obrzędów, ludowych tradycji i budzącej się do życia przyrody, dzieci z naszej grupy miały okazję w dniu 22 marca uczestniczyć w zajęciach  bibliotecznych poświęconych świątecznym obrządkom i zwyczajom. Dzieci przypominały sobie najważniejsze momenty związane z obchodami świąt Wielkiejnocy i poszerzyły swoją wiedzę na temat religijnego wymiaru Palmowej Niedzieli oraz Wielkiego Tygodnia na podstawie literatury dziecięcej.