Kalendarz wydarzeń

08 Kwiecień 2018

Spotkanie ze Strażą Miejską

6 kwietnia najstarsze grupy po raz kolejny spotkały się z pracownikiem Straży Miejskiej. Prelekcje te mają za zadanie wspomagać rozwój dziecka, jako osoby i wprowadzać je w życie społeczne. 

Działania podejmowane przez Straż Miejską zmierzają do wyeliminowania wszelkich zagrożeń i niebezpieczeństw oraz do wyposażenia dziecko w umiejętności :przewidywania i unikania zagrożeń oraz do radzenia sobie w trudnych sytuacjach zagrażających życiu i zdrowiu. Dzieci były bardzo aktywne i wykazały się dobrą znajomością tematu. Wybrańcy zostali nagrodzeni odznaką i gadżetami.

Wielkanocne ozdoby

Święta Wielkanocne są bardzo radosnym czasem, na który z wytęsknieniem oczekują zarówno dzieci jak i dorośli. Są to święta rodzinne, pełne tradycji i zwyczajów. Tuż przed Wielkanocą, i w naszym przedszkolu nadszedł czas świątecznych przygotowań i dekoracji. Na zajęciach przedszkolaki, poznały tradycję i symbole Świąt Wielkanocy, poszerzyły słownictwo, układały napis Wielkanoc, przeliczały pisanki, wysłuchały  wierszy, a także wykonały piękne dekoracje świąteczne. Powstały: kartki świąteczne, duże pisanki na patyku i piękne wielkanocne zajączki - odlewy z gipsu.

"Warzywne rozterki" - czyli oglądamy teatrzyk

Czy pomidor i cebula mają ze sobą coś wspólnego? Czy pomimo dzielących ich różnic mogą  zostać przyjaciółmi? Na te i inne pytania 6 kwietnia próbowały odpowiedzieć nasze przedszkolaki, które miały przyjemność obejrzeć spektakl, pt.: "Warzywne rozterki" . Przedstawienie to uczy dzieci tolerancji i uświadamia im, że dzięki różnicom świat jest ciekawszy. Dziękujemy Agencji Artystycznej "Patigo" za cenne wskazówki i pełny humoru przekaz :)

"Piętaszki" w TEATRZE

26 marca wybraliśmy się do Teatru Lalki i Aktora KUBUŚ na spektakl: „Pan Maluśkiewicz i wieloryb”.  Przedstawienie miało formę teatru cieni, co dzieci bardzo zaskoczyło i zaciekawiło. Po spekatklu przedszkolaki miały możliwość zabawy w teatr cieni, a potem wręczyliśmy aktorom i pracownikom teatru specjalnie przygotowane upominki w podziękowaniu za ich pracę dla nas.

„Teatrzyk Kamishibai - mała sztuka, duże możliwości”

Współczesna edukacja małego dziecka skoncentrowana jest wokół jego wszechstronnego rozwoju, pobudzania wszystkich sfer rozwojowych oraz kształtowania umiejętności niezbędnych do dalszych przeobrażeń. Jednym z najważniejszych celów oddziaływań dydaktyczno-wychowawczych jest rozwijanie kompetencji komunikacyjnych dzieci jako podstawy ich dalszego rozwoju. Efekty w postaci bogatego zasobu słów czy  poprawnej wymowy daje przede wszystkim bliski kontakt z literaturą  czy sztuką teatralną, skąd dzieci czerpią najlepsze wzorce.