Kalendarz wydarzeń

22 Kwiecień 2018

100 lat Marysi.

Dzień urodzin to szczególnie ważny dzień dla każdego dziecka. Jest to „jego dzień”, który zostaje w pamięci na długo. To bardzo ważne wydarzenie pełne niespodzianek i miłych chwil. 18-go kwietnia obchodziliśmy urodziny Marysi. Były balony, urodzinowe czapeczki no i oczywiście tort. Wszyscy koledzy i koleżanki oraz panie zaśpiewali jubilatce sto lat i złożyli życzenia. Potem w miłej atmosferze wszyscy wspólnie się bawili.

Rodzicom Marysi gratulujemy wspaniałej córeczki i dziękujemy za przygotowanie słodkiego poczęstunku.

Marakasy.

Nie od dziś wiadomo jak wielki wpływ na rozwój każdego dziecka ma muzyka. Nie tylko koi nadpobudliwość, ale również uwrażliwia i jest źródłem świetnej zabawy. Zabawa z instrumentem czyli wybijanie rytmu jest ćwiczeniem stymulującym percepcję słuchową, która jest bardzo ważnym elementem rozwoju dziecka. Nasz pierwszy samodzielnie wykonany instrument to marakasy. Dzieci chętnie tworzyły swoje grzechotki, a przy tym fajnie się bawiły. Ciekawe jaki instrument wykonają niebawem?!

 

Wycieczka do Papugarni.

Ach, co to był za dzień… dużo pozytywnych wrażeń, które zostaną w naszych sercach i pamięci na długo, a to za sprawą wycieczki do Papugarni „Ara” w Kielcach. Papugarnia to miejsce, w którym można przyjrzeć się różnym papugom z bliska, a jak wiemy od pracowników jest tam ponad 50 rodzajów papug. Można je również nakarmić specjalnym pożywieniem oraz głaskać, brać na ręce i przede wszystkim obserwować. Każdemu kto jeszcze nie był serdecznie polecamy.

Wiosna Ogrodniczka.

„Wiosna ogrodniczka” to jeden z tematów zrealizowanych wraz z początkiem wiosny. Przedszkolaki codziennie uczą się jakiś ciekawostek odnośnie nowej pory roku, jaką jest cudowna wiosna. Obserwujemy zmiany zachodzące w przyrodzie, rozmawiamy o nich, wymieniamy się swoimi spostrzeżeniami, uczymy się wiosennych wyliczanek, piosenek, zabaw ruchowych, robimy wiosenne prace plastyczne, a także sadzimy. Sadzimy warzywa i kwiatuszki do naszego kącika przyrodniczego. Zobaczcie sami jak dzielnie poradziliśmy sobie z tym zadaniem.