„Klub Czytających Rodziców”.

Miał wróbelek Elemelek miskę, łyżkę i rondelek. W misce mył się, choć był ptaszkiem, w rondlu sobie warzył kaszkę, a łyżeczką mieszał żwawo ptasią zupę w lewo, w prawo. Ale przyszły niepogody, zimne wiatry, przykre chłody, noce długie, a dzień krótki. Znikły muchy i jagódki, o jedzenie coraz trudniej. Chyba lecieć na południe? Lecz we wróblim jest zwyczaju, by na zimę zostać w kraju. Rzucać gniazdko? Nie wypada! Chłodno? Głodno? Trudna rada.
 

Taki właśnie zbiór krótkich, pisanych rymowaną prozą opowiadań, których bohaterem jest sympatyczny, życzliwy wszelkim stworzeniom wróbelek przedstawiła nam pani Aleksandra – mama Kacperka. Chcąc poznać świat, wróbelek popada często w śmieszne tarapaty o czym przekonały się nasze przedszkolaki. Dzieci podziękowały Pani Aleksandrze za odwiedziny, wręczając jej pamiątkowy dyplom.

Na zakończenie spotkania zrobiliśmy wspólne zdjęcia.

Był to bardzo mile spędzony czas :)

Panią Aleksandrę zapisujemy do naszego „Klubu Czytających Rodziców” oraz przypominamy

CZYTAJ DZIECKU 20 MINUT DZIENNIE. CODZIENNIE!

Czytanie na głos niemowlęciu stymuluje rozwój jego mózgu.

Czytanie kilkulatkowi rozbudza w nim ciekawość świata i pomaga mu zrozumieć siebie i innych.

"Bez względu na to ile masz zajęć, najważniejszą rzeczą, jaką możesz zrobić dla przyszłości swego dziecka, oprócz okazywania mu miłości przez przytulanie, jest codzienne głośne czytanie oraz radykalne ograniczenie telewizji".

Jim Trelease, autor "Read-Aloud Handbook" (Podręcznik głośnego czytania)