Kalendarz wydarzeń

19 Kwiecień 2017

„Eksperymenty dla przedszkolaka – Klub Naukowca”.

Dzieci już od urodzenia są ciekawskimi badaczami i odkrywcami. Uczą się przez działanie, zbierając swoje doświadczenia „ręką, sercem i głową”. Aktywność poznawcza jest dla nich w pewnym sensie rzeczą naturalną wynikającą z wrodzonej potrzeby wysiłku umysłowego. Zazwyczaj przejawia się w zadawaniu przez dziecko pytań. Aby jednak wystąpiła ona w takim stopniu, który miałby większe znaczenie dla jego rozwoju, należy aktywność poznawczą dzieci stymulować i ukierunkowywać.

„Klub Czytających Rodziców”.

Miał wróbelek Elemelek miskę, łyżkę i rondelek. W misce mył się, choć był ptaszkiem, w rondlu sobie warzył kaszkę, a łyżeczką mieszał żwawo ptasią zupę w lewo, w prawo. Ale przyszły niepogody, zimne wiatry, przykre chłody, noce długie, a dzień krótki. Znikły muchy i jagódki, o jedzenie coraz trudniej. Chyba lecieć na południe? Lecz we wróblim jest zwyczaju, by na zimę zostać w kraju. Rzucać gniazdko? Nie wypada! Chłodno? Głodno? Trudna rada.
 

„W zdrowym ciele zdrowy duch”

W ramach projektu „Poznajemy ludzi o ciekawych zawodach” gościliśmy w naszym przedszkolu bardzo ważnego gościa, panią doktor Magdalenę Sławek – mamę Kubusia. Celem spotkania było propagowanie zachowań prozdrowotnych tj.: zdrowe odżywianie, korzystanie z ruchu na świeżym powietrzu, uprawianie sportu oraz dbałość o czystość i higienę osobistą, jak i przestrzeganie zakazu samodzielnego zażywania leków. Przedszkolaki dowiedziały się, na czym polega praca lekarza i zapoznały się z podstawowym sprzętem lekarskim. Dzieci aktywnie uczestniczyły w rozmowie z gościem.

Konkurs plastyczno - techniczny „Legendy świętokrzyskie”.

 24.03.2017 r. w Szkole Podstawowej nr 13 w Kielcach odbył się konkurs plastyczno - techniczny „Legendy świętokrzyskie” zorganizowany przez nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej i Muzeum Historii Kielc.

Bohaterami w tym dniu były dzieci z naszej grupy: Patrycja i Oskar w otoczeniu sześciolatków z innych kieleckich przedszkoli oraz czarownice. Pani Iwona Grabczak ucierała wspólnie z dziećmi wonne zioła i opowiadała ciekawie historie o czarach i czarownicach.

„Idziemy do szkoły” .

W czwartek - 30 marca 2017 roku - najstarsze przedszkolaki grupa „Żeglarzy" odwiedziły Szkołę Podstawową nr 13 w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 27 przy ul. Prostej 27a w Kielcach. To piękna, kameralna i doskonale wyposażona placówka. Dzieci miały okazję zwiedzić sale dydaktyczne i inne pomieszczenia, takie jak: biblioteka, czytelnia, szatnia, stołówka, świetlica, sale gimnastyczne. Wzięły także udział w zajęciach komputerowych, w których z pomocą starszych kolegów (uczniów klasy trzeciej) poznawały tajniki programowania.

„Kot w butach”.

Nasze przedszkolaki wzięły udział w spektaklu „Kot w butach”. Po fantastycznym przedstawieniu starszaki zostały zaproszone na warsztaty prowadzone przez aktorów. Dzieci poznały całe spektrum możliwości warsztatowych aktora oraz różne rodzaje lalek teatralnych, a także pod okiem aktorów lalkarzy spróbowały trudnej sztuki animacji. Młodzi aktorzy zachwycili swoim występem widownię i zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

 

„Dzień kota”.

Są puszyste, mięciutkie, mruczą, miauczą, łaszą się. Są rasowce, salonowce, dachowce, bywają też bezdomne. Kto? Oczywiście koty. Starszaki obchodziły nietypowe święto – Światowy Dzień Kota. Spotkanie rozpoczęło się wspólną zabawą, przy znanej wszystkim piosence ” Uciekaj myszko do dziury”. Dzieci z zainteresowaniem oglądały ilustracje różnych kotów, nadając im imiona, rozwiązywały zagadki, słuchały wiersza „Kotek” inscenizowanego w postaci teatrzyku stolikowego, aktywnie uczestniczyły w zabawie w formie opowieści ruchowej miaucząc, robiąc koci grzbiet, mrucząc i chlipiąc mleczko.