Kalendarz wydarzeń

18 Kwiecień 2017

Projekt „Wędrująca książka” – Ola podróżniczka oraz Ola z klocków

Dotarły do nas kolejne książeczki o Oli, tym razem musieliśmy dopisać dalszą część opowieści „O podróżach Oli” oraz „Ola w krainie klocków lego”. Starszaki wykazały się niezwykłą wyobraźnią i umiejętnością formułowania dłuższych wypowiedzi, która na pewno przyda im się w szkole. Później przedszkolaki wykonały barwne ilustracje do naszych opowieści. Mamy nadzieję, że pomysły naszych dzieci zainspirują inne przedszkolaki. Z niecierpliwością oczekujemy na kolejne książeczki.

SPOTKANIE Z BAJKĄ

 

Tuż przed świętami „Piratów” odwiedziła mama Ingi. Przeczytała ulubioną bajkę swojej córki: „Kubuś i przyjaciele – Zaginiony ogon Kłapouchego”.

Kubuś Puchatek to opowieść o wielkiej przyjaźni między mieszkańcami Stumilowego Lasu. Każde z nich jest inne, każde ma jakieś wady, a jednak stanowią zgraną, wspierającą się grupę. Zdarzają się między nimi kłótnie i spory, czasem płatają sobie dowcipy, ale w potrzebie mogą na siebie wzajemnie liczyć. Tak, jak skromny, trzymający się z boku Kłapouchy, któremu przyjaciele pomogli odnaleźć ogon. Od dziś nasza grupa będzie brała z nich przykład.

WZBOGACAMY NASZ  ZIELONY KĄCIK.

Człowiek codziennie żyje  i działa w środowisku przyrodniczym. Od wczesnego dzieciństwa jest mu ono najbliższe i najbardziej naturalne. Pragniemy przybliżyć dzieciom proces hodowli roślin i ich wzrost, rozwój oraz nauczyć odpowiedzialności za jej wzrost poprzez baczne obserwacje i pielęgnacje.