Kalendarz wydarzeń

14 Grudzień 2020

Dzień Praw Dziecka

Na dzień 20 listopada przypada Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. To święto w sposób wyjątkowy przypomniało nam, że wszyscy, a przede wszystkim  dzieci, posiadają swoje prawa. Tego dnia dzieci uczestniczyły w zabawach integracyjnych oraz wsłuchiwały się w bajkę o wyjątkowo wyglądającym pajacyku. W nawiązaniu do tej bajki poruszyliśmy temat tolerancji i szacunku dla innych, bez względu na ich wygląd, wiek... A nasze kolorowe odbicia rąk ozdobiły plakat przypominający nam o naszych prawach.

Urodziny Hani

Każdego roku o tej samej porze,
Każdy Ci życzy, co tylko może,
My korzystając z tej sposobności,
Życzymy Ci szczęścia i wiele radości!

Dla Hani jeszcze raz składamy jak najlepsze urodzinowe życzenia. A mamie Hani dziękujemy za przygotowanie urodzinowych smakołyków.

DZIEŃ JEŻA

10 listopada w naszej grupie obchodziliśmy Dzień Jeża. W tym dniu "Piętaszki" oglądały film przygotowany przez Panie z Miejskiej Biblioteki (Filia nr 8). Przygotowana prezentacja w szczególny sposób przybliżyła nam zwyczaje tego małego, pożytecznego zwierzątka.  Potem czekała na nas wspólna zabawa oraz zajęcia plastyczne, podczas których Piętaszki zrobiły swojego własnego jeża.

ŚWIĘTUJEMY NIEPODLEGŁOŚĆ

Z okazji Święta Niepodległości wtrakcie naszychzajęć w sposób szczególny naszą uwagę skupiliśmy na symbolach narodowych. Dzieci dowiedziały się czym jest Narodowe Święto Niepodległości i dlaczego obchodzimy je 11 listopada. Rozmawialiśmy o zasadach oraz o postawach, którymi powinien się kierować każdy prawdziwy patriota.  Podejmowaliśmy tego dnia wiele aktywności, aby przyswajanie wiedzy było powiązane z działaniem, doświadczeniem, zaangażowaniem wielu zmysłów. Oczywiście wykorzystaliśmy zabawy z matą do kodowania.

WITAMINKI, WITAMINKI

W ramach zajęć na temat owoców i warzyw, dzieci z grupy "PIętaszki" własnoręcznie przygotowały smaczny i zdrowy sok. Wszyscy dobrze wiedzą jak bogate w witaminy są soki owocowe czy warzywne. Soki to nie tylko doskonałe źródło witamin i cennych składników. Przygotowane przez nas soki oraz musy owocowe pyszniejsze były niż słodycze i o wiele, wiele zdrowsze.  Przedszkolaki zostały zapoznane z działaniem sokowirówki oraz blendera. Dzieci zostały również zapoznane z zasadami bezpieczeńtwa podczas przygotowania soku i musu owocowego.

PIOSENKI NA ZIMĘ

Święta Bożego Narodzenia bez wątpienia są najbardziej magicznym i wyczekiwanym oraz pełnym ciepła czasem. Jeszcze wiecej magii wniósł do naszej przedszkolnej codzienności udział w przedstawieniu on-line pt: ”Piosenki na zimę” w wykonaniu aktorów Teatru Lalki i Aktora Kubuś. Przedstawienie wywołało w nas wiele radości i spowodowało, że jeszcze bardziej zatęskniliśmy za świętami.

Nasze Andrzejki

„Na świętego Andrzeja wszystkim z wróżby nadzieja…”

Andrzejki to znana polska tradycja, w której najważniejszym elementem są wróżby. Już wiemy, kto z nas będzie sławnym człowiekiem radia czy telewizji, kto będzie lekarzem a kto nauczycielem. To był bardzo wesoły dzień, pełen zabaw i tańców.

Dzień Buraka

24 listopad jest Dniem Buraka. O tym , że jest to bardzo zdrowe warzywo, wiemy już od dawna, choć nie wszystkim smakuje. Wiemy też, że chroni nas przed wirusami i że jest bardzo fajną farbą do malowania !

DZIEŃ JEŻA

W kalendarzu, pod datą 10 listopad widnieje Dzień Jeża.

Panie z Miejskiej Biblioteki przygotowały nam prezentację multimedialną, w której opowiedziały o zwyczajach tego małego, pożytecznego zwierzątka.

A potem, na zajęciach plastycznych, każdy z nas zrobił swojego własnego jeża. I mielimy ich całe stadko!

Matematyka dla smyka

„Tęczowe Rybki” poznawały podstawowe figury geometryczne – to istotny dział dziecięcej matematyki. Poznaliśmy cechy figur, szukaliśmy ich w swoim najbliższym otoczeniu oraz wymyślaliśmy co może być okrągłe, kwadratowe, prostokątne lub trójkątne. Maluchy zaskakiwały kreatywnością. Geometryczna praca plastyczna nawiązywała również do zimowej tematyki całego tygodnia –postał bałwanek zbudowany z poznanych figur.

Dzień Pluszowego Misia

Dzień Pluszowego Misia u „Tęczowych Rybek” pod hasłem – GARŚĆ MSIOWYCH FAKTÓW

25.11.2020 jak co roku w każdym przedszkolu wszystkie dzieci świętowały Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia „Tęczowe Rybki” poznały historie najlepszego przyjaciela wszystkich dzieci, rozpoznawały misie ze znanych bajek, wykonywały misiowe zadania oraz jadły miodek jak każdy prawdziwy miś.

DZIEŃ BURAKA

Dzień Buraka u „Tęczowych Rybek” obfitował  wiele atrakcji. Dzieci zapoznały się z wartościami tego warzywa, poznały potrawy jakie można zrobić z buraczków – zarówno czerwonych jak i cukrowych. Poznały historię „Od buraka do lizaka” oraz przy pomocy swoich Pań wykonały zdrowy i smaczny sok z buraka i jabłek. Każdy z dużą starannością stworzył buraczaną kolorowankę oraz po degustacji soku otrzymał odznakę „Smakosza buraka”. Oby  jak najwięcej takich zdrowych świąt.

Wizyta Mikołaja

7. grudnia nasze przedszkole odwiedził Święty Mikołaj. Dzieci z niecierpliwością czekały na wizytę tego niezwykłego gościa. W naszej grupie są same grzeczne dzieci, więc Mikołaj dla każdego przyniósł wspaniały prezent. Ten dzień na pewno długo pozostanie w sercach „Papużek”. Do zobaczenia za rok Mikołaju!

Piosenki na zimę

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowa i długo wyczekiwana przez dzieci chwila. Właśnie z tej okazji przedszkolaki obejrzały niezwykłe przedstawienie on-line pt: ”Piosenki na zimę” w wykonaniu aktorów Teatru Lalki i Aktora Kubuś. Przedstawienie było pełne humoru i bardzo podobało się dzieciom.

Urodziny Kubusia

Każdego roku o tej samej porze,
Każdy Ci życzy, co tylko może,
My korzystając z tej sposobności,
Życzymy Ci szczęścia i wiele radości!

Jeszcze raz wszystkiego najlepszego Kubusiu!!

Nasze zmysły

W ubiegłym miesiącu grupa „Papugi” wzięła udział w zajęciach dydaktycznych pt: „Poznajemy wszystkie zmysły”. Przedszkolaki uczestniczyły w różnych eksperymentach i zabawach, angażując wszystkie swoje zmysły: wzrok, słuch, dotyk, smak i węch.

Dzień Pluszowego Misia

25. listopada dzieci z grupy „Papugi” obchodziły Dzień Pluszowego Misia. Przedszkolaki mogły pokazać swoich pluszowych ulubieńców dzięki prezentacji multimedialnej stworzonej z nadesłanych zdjęć. Dzieci z entuzjazmem rozwiązywały misiowe łamigłówki, a następnie wzięły udział w zajęciach on-line „Dzień Misia z Teddy Eddie: odwiedziny w domu misia”.

PORANEK FREBLOWSKI

Dnia 28.10.2020 r. odbył się w grupie IV „Poranek Freblowski" pod hasłem : „Zdrowe przysmaki jesieni – warzywa i owoce”. Spotkanie adresowane było do nauczycieli naszego przedszkola zainteresowanych tematem. Podczas pokazowych zajęć z najstarszą grupą przedszkolaków wykorzystano różnorodne Dary Froebla oraz dary natury – warzywa i owoce aktualnej pory roku.

PORANEK FREBLOWSKI

Dnia 28.10.2020 r. odbył się w grupie IV „Poranek Freblowski" pod hasłem : „Zdrowe przysmaki jesieni – warzywa i owoce”. Spotkanie adresowane było do nauczycieli naszego przedszkola zainteresowanych tematem. Podczas pokazowych zajęć z najstarszą grupą przedszkolaków wykorzystano różnorodne Dary Froebla oraz dary natury – warzywa i owoce aktualnej pory roku. Podczas spotkania w kole, które jest symbolem cyklu, pozwala na wzajemny kontakt wzrokowy, ułatwia koncentrację wychowankowie przypomnieli sobie wybrane owoce i warzywa – ich nazwy, wygląd, kształt, zapach, występujące w nich witaminy oraz ich rolę dla zdrowia człowieka. W początkowej fazie zajęć dzieci ustaliły dzień tygodnia „Środę” z wykorzystaniem kartoników z figurami liczbowymi, powitały się wzajemnie powitanką freblowską pt. „Środa”, a następnie uczestniczyły w zabawie integracyjnej – smutna i wesoła mina z wykorzystaniem półpierścieni z Daru 9.Podczas zajęć głównych przedszkolaki uczestniczyły w teatrzyku stolikowym o warzywach i owocach, które są darem jesieni, jak również w rozmowie o witaminach, które zawarte są w owocach i warzywach, a które mają ważny wpływ na zdrowie człowieka. Duże zaangażowanie dzieci można było zauważyć podczas zabawy : „Owocowa sznurówka” polegającej na układaniu rytmów z wybranych owoców. Po pobycie w ogrodzie przedszkolnym na świeżym powietrzu wychowankowie wykonali zadanie plastyczne. Plastikowe jabłka wycięte z butelek po wodzie mineralnej wypełnili materiałem przyrodniczym – mchem, kwiatami jesieni, kasztanami, żołędziami wg własnych pomysłów oraz podpisali  swoim imieniem. To był dzień pełen wrażeń.

ŚWIĘTO PRZEDSZKOLAKA

Dnia 21.09.2020 r. obchodziliśmy w naszej grupie Święto Przedszkolaka. Przypomnieliśmy sobie, jakimi cechami powinien się charakteryzować prawdziwy przedszkolak i jakimi zasadami się kierować w przedszkolu i poza nim. Rozmawialiśmy na temat Kodeksu Przedszkolaka i zawartych w nim normach. Następnie śpiewaliśmy piosenki, braliśmy udział w zabawach ruchowych przy muzyce. Przyjemną chwilą była zabawa plastyczna , podczas której wykonaliśmy odznaki pod hasłem : „Dzień Przedszkolaka”, które dzieci zabrały na pamiątkę do swoich domów. To był bardzo miły dzień.

ŚWIĘTO PRZEDSZKOLAKA

Dnia 21.09.2020 r. obchodziliśmy w naszej grupie Święto Przedszkolaka. Przypomnieliśmy sobie, jakimi cechami powinien się charakteryzować prawdziwy przedszkolak i jakimi zasadami się kierować w przedszkolu i poza nim. Rozmawialiśmy na temat Kodeksu Przedszkolaka i zawartych w nim normach. Następnie śpiewaliśmy piosenki, braliśmy udział w zabawach ruchowych przy muzyce. Przyjemną chwilą była zabawa plastyczna , podczas której wykonaliśmy odznaki pod hasłem : „Dzień Przedszkolaka”, które dzieci zabrały na pamiątkę do swoich domów. To był bardzo miły dzień.

OSTATNIO W NASZEJ GRUPIE DZIAŁO SIĘ

Piątek – 04.12.2020 r. to dzień, w którym dzieci przypomniały sobie o tradycji Święta Górnika, czyli BARBÓRCE oraz imieninach Barbary, patronki górników. Zwróciły uwagę na ciężką, niebezpieczną i ważną pracę ludzi wydobywających węgiel i rolę tego surowca

w naszym życiu.Miłą chwilą dla przedszkolaków było również obejrzenie przedstawienia on-line przygotowanego dla nich przez aktorów z Teatru Lalki i Aktora „Kubuś”

OSTATNIO W NASZEJ GRUPIE DZIAŁO SIĘ

Piątek – 04.12.2020 r. to dzień, w którym dzieci przypomniały sobie o tradycji Święta Górnika, czyli BARBÓRCE oraz imieninach Barbary, patronki górników. Zwróciły uwagę na ciężką, niebezpieczną i ważną pracę ludzi wydobywających węgiel i rolę tego surowca

w naszym życiu.Miłą chwilą dla przedszkolaków było również obejrzenie przedstawienia on-line przygotowanego dla nich przez aktorów z Teatru Lalki i Aktora „Kubuś”

w Kielcach pt. „Piosenki zimowe”. Spektakl dostępny był na kanale YouTube o godz. 10:00. Informację i zaproszenie na przedstawienie nasza placówka  otrzymała od Wojewody Świętokrzyskiego Zbigniewa  Koniusza. Piosenki zimowe wprowadziły dzieci

w zimowo – świąteczną atmosferę. Ponadto  wychowankowie oglądali w tym dniu filmik nagrany przez pracowników biblioteki, dotyczący ogłoszenia wśród nich konkursu plastycznego na temat : „Co mogę podarować innym , samotnym, biednym w ten świąteczny czas?”. Tematyka konkursu zaczerpnięta została z baśni Hansa Christiana Andersena pt. „Dziewczynka z zapałkami”, pokazującej niedolę dziewczynki i jej smutne życie oraz tęsknotę za tym, czego nie miała , a co inni posiadają i nie zawsze doceniają.

Po krótkim seansie wychowankowie wykonali prace plastyczną na w/w temat, które zaniesiemy do pobliskiej biblioteki – Filii nr 8 w Kielcach , gdzie zostaną wyeksponowane na wystawie czasowej. Udział w konkursie związany jest ze współpracą naszego przedszkola z biblioteką , jak również pokazuje zdolności artystyczne wychowanków.

W poniedziałek – 06.12.2020 r. obchodzić będziemy Mikołajki. Dzieci otrzymają prezenty

z okazji tego święta. Następnie, odliczając dni na wykonanym przez siebie Kalendarzu Adwentowym przedszkolaki będą oczekiwać Pierwszej Gwiazdki. To piękny, wyjątkowy

i świąteczny czas.

KODUJEMY

19.10.2020 r. – 23.10.2020 r. – to tydzień Kodowania w naszej grupie. Programowanie, inaczej kodowanie, to pisanie kodu, który pozwala uzyskać określony efekt w działaniu. Programować można w każdym wieku, a nauka może być prosta i przyjemna. Programowanie jest językiem przyszłości, z którym dzieci powinny się oswoić od najmłodszych lat. Programowanie wspiera rozwój intelektualny przedszkolaków  w wielu obszarach, ma wpływ na rozwój kluczowych kompetencji człowieka XXI w. Pozwala przygotować się dobrze do wielu zawodów przyszłości, które będą cieszyć się powodzeniem.

KODUJEMY

19.10.2020 r. – 23.10.2020 r. – to tydzień Kodowania w naszej grupie. Programowanie, inaczej kodowanie, to pisanie kodu, który pozwala uzyskać określony efekt w działaniu. Programować można w każdym wieku, a nauka może być prosta i przyjemna. Programowanie jest językiem przyszłości, z którym dzieci powinny się oswoić od najmłodszych lat. Programowanie wspiera rozwój intelektualny przedszkolaków  w wielu obszarach, ma wpływ na rozwój kluczowych kompetencji człowieka XXI w. Pozwala przygotować się dobrze do wielu zawodów przyszłości, które będą cieszyć się powodzeniem. Programowanie to język przyszłości, który przyczynia się do otwartego umysłu, odpowiedniego nastawienia na rozwiązywanie problemów, dokładnego , właściwego analizowania, wnioskowania, ewaluacji, uczy współpracy z innymi, refleksji nad uczeniem się, uczy myślenia kreatywnego i krytycznego oraz jasnej i adekwatnej komunikacji. Do głównych aktywności podjętych przez wychowanków związanych z kodowaniem należały : układanie algorytmów, wg których dzieci pokonywały tor przeszkód, wykonywały różne zadania ruchowe, kodowanie na kartach pracy z użyciem kodu kolorów i ponumerowanych pól, kodowanie na dywanie z użyciem kolorowych kubeczków, klocków, figur geometrycznych – układanie różnorodnych sekwencji wg pomysłów dzieci, kodowanie z wykorzystaniem Daru 8 – kolorowych patyczków, które pozwoliło także na utrwalenie liczebników w zakresie 1- 10. Podczas zajęć związanych z programowaniem wychowankowie byli bardzo zaangażowani  wykazali swoje liczne umiejętności i sprawności. Kodować będziemy przez cały rok, ponieważ wychowankowie bardzo lubią ten rodzaj aktywności.

 

ANDRZEJKI W PRZEDSZKOLU

Dnia 30.11.2020 r. przedszkolaki z grupy IV i XI obchodziły Święto zwane Andrzejkami, będące zabawą połączoną ze wspólnymi wróżbami dziewcząt i chłopców.Dawniej przyszłość przepowiadano ze znaków na niebie, z wyglądu i zachowania roślin lub zwierząt, z różnych przedmiotów codziennych i niecodziennych, takich jak : łyżki, miotły, igły, węgielki, wreszcie ze snów. „Dzisiaj”- można niektóre z tych  zwyczajów obchodzić, jeśli chcemy podtrzymać „Andrzejkowe tradycje”. Niektóre z nich dzieci poznały dzisiaj.

ANDRZEJKI W PRZEDSZKOLU

Dnia 30.11.2020 r. przedszkolaki z grupy IV i XI obchodziły Święto zwane Andrzejkami, będące zabawą połączoną ze wspólnymi wróżbami dziewcząt i chłopców.Dawniej przyszłość przepowiadano ze znaków na niebie, z wyglądu i zachowania roślin lub zwierząt, z różnych przedmiotów codziennych i niecodziennych, takich jak : łyżki, miotły, igły, węgielki, wreszcie ze snów. „Dzisiaj”- można niektóre z tych  zwyczajów obchodzić, jeśli chcemy podtrzymać „Andrzejkowe tradycje”. Niektóre z nich dzieci poznały dzisiaj. Dzień rozpoczęliśmy  „Andrzejkową powitanką”, następnie nauczyliśmy się „Andrzejkowego zaklęcia”, które powtarzaliśmy przed każdą tajemniczą zabawą, poświęconą magii i spełnianiu wróżb, życzeń, marzeń. Świętując „Andrzejki” wychowankowie uczestniczyli w zabawie „Wirująca butelka”, w zabawie muzyczno – ruchowej „Czarodziejska miotła”, wróżbie „Losowanie kolorów”, zabawie muzyczno – ruchowej „Taniec parami na gazecie” w pięknych strojach, w które przebrały się dzieci, przychodząc do przedszkola, wróżbie „Magiczne liczby”, zabawie „Buty – buciki”. „Kim będę w przyszłości ?”. Na zakończenie dnia przedszkolaki zrobiły sobie pamiątkowe „ Andrzejkowe” zdjęcia. To był dzień pełen wrażeń i uśmiechu.

ZAJĘCIA KOLEŻEŃSKIE W NURCIE PEDAGOGIKI FREBLOWSKIEJ

Dnia 26.11.2020 r. w grupie IV i XI odbyły się zajęcia koleżeńskie , prowadzone w nurcie pedagogiki freblowskiej. Dotyczyły one tematu : „Kto powiedział, że poznawanie liter musibyć nudne?” - Koty, kotki, kocurki - zapoznanie z literą ,,K,k". Cele spotkania to : *budzenie zainteresowania sztuką teatralną i kształtowanie postawy kulturalnego widza m.in.

ZAJĘCIA KOLEŻEŃSKIE W NURCIE PEDAGOGIKI FREBLOWSKIEJ

Dnia 26.11.2020 r. w grupie IV i XI odbyły się zajęcia koleżeńskie , prowadzone w nurcie pedagogiki freblowskiej. Dotyczyły one tematu : „Kto powiedział, że poznawanie liter musibyć nudne?” - Koty, kotki, kocurki - zapoznanie z literą ,,K,k". Cele spotkania to : *budzenie zainteresowania sztuką teatralną i kształtowanie postawy kulturalnego widza m.in.

ZAJĘCIA KOLEŻEŃSKIE W NURCIE PEDAGOGIKI FREBLOWSKIEJ

Dnia 26.11.2020 r. w grupie IV i XI odbyły się zajęcia koleżeńskie , prowadzone w nurcie pedagogiki freblowskiej. Dotyczyły one tematu : „Kto powiedział, że poznawanie liter musibyć nudne?” - Koty, kotki, kocurki - zapoznanie z literą ,,K,k". Cele spotkania to : *budzenie zainteresowania sztuką teatralną i kształtowanie postawy kulturalnego widza m.in. poprzez uczestnictwo w zabawie w teatrzyk stolikowy, własnoręczne tworzenie kukiełek z klocków Froebla , *rozwijanie poczucia własnej wartości poprzez budowanie wiary we własne możliwości w sytuacjach odgrywania scenek, *wdrażanie do samodzielności, *rozwijanie umiejętności współpracy w grupie, *kształtowanie świadomego stosunku do obowiązków, *udział w zabawach integracyjnych − dzielenie się z innymi własnymi doświadczeniami i przeżyciami, * wprowadzenie dziecka w świat liter, * kształtowanie gotowości do nauki czytania, liczenia i pisania, *rozwijanie kompetencji językowych dziecka . Przedszkolaki uczestniczyły w :

*zabawie powitalnej „Dwanaście piłeczek /kotków w pudełeczku śpi” -  zabawie z darem nr 1 /wykorzystanie rymowanki „Rymuję i buduję rymowanki i wiersze do darów”

*powitance –wyklaskiwance: „Wlazł kotek na płotek”,

* rozwiązywaniu zagadek związanych z tematem, podczas których dzieci są bardzo     zaangażowane,

*zabawie integracyjnej w kole z literą  „K”, odwzorowywaniu kształtu literjuż znanych przy użyciu patyczków z daru 8, wymyślanie przez dzieci słów rozpoczynających się literą „ K” i nawlekaniu papierowych liter na sznureczek, dzielenie ich na sylaby,

*teatrzyku stolikowym pt. : ,,ZESZŁY SIĘ CZTERY KOTY...”, a. Ludwik Jerzy Kern,

* zadaniach matematycznych z wykorzystaniem darów Froebla,

* zabawach ruchowych związanych z tematem zajęć,

*zabawie w czytanie z wykorzystaniem darów Froebla,

*aktywnościach w kącikach zabawowo – zadaniowych : w kąciku darów – zabawie w czytanie, w kąciku badawczym – eksperymencie : „wiry na mleku”, w kąciku twórczym : tworzeniu „kotków” z papieru po odrysowywaniu kształtu wełnianej „skarpetki”, kąciku gospodarczym –wykonaniu kanapek – „Kotków” ze zdrowych warzyw, pełnoziarnistego pieczywa i przypraw, degustowaniu ich (wdrażanie do zdrowego odżywiania).

Podczas zajęć w tym dniu wychowankowie byli bardzo aktywni, pracowali w skupieniu, integrując się podczas zadań i zabaw. To był fajny dzień w przedszkolu.

 

 

 

OBCHODY MIĘDZYNARODOWEGO DNIA MISIA W GRUPIE IV i XI.

Dnia 25.11.2020 r. obchodzony jest na całym świecie Dzień Pluszowego Misia. Nie bez powodu ta zabawka ma swoje święto, bowiem pluszaki są niezastąpione w chwilach smutku, radości, można go poprzytulać, zwierzyć mu się z naszych tajemnic (na pewno nikomu nie powtórzy), zorganizować dla niego przyjęcie lub posadzić w szkolnej ławce i uczyć pisania oraz czytania. Nasze przedszkole – każda grupa wiekowa, w tym nasza  obchodzi to wspaniałe święto – tak bliskie dzieciom. Święto Pluszowego Misia poświęcone jest na zajęcia, których bohaterami są te właśnie pluszaki. Ich historia sięga 1902 r.

OBCHODY MIĘDZYNARODOWEGO DNIA MISIA W GRUPIE IV i XI.

Dnia 25.11.2020 r. obchodzony jest na całym świecie Dzień Pluszowego Misia. Nie bez powodu ta zabawka ma swoje święto, bowiem pluszaki są niezastąpione w chwilach smutku, radości, można go poprzytulać, zwierzyć mu się z naszych tajemnic (na pewno nikomu nie powtórzy), zorganizować dla niego przyjęcie lub posadzić w szkolnej ławce i uczyć pisania oraz czytania. Nasze przedszkole – każda grupa wiekowa, w tym nasza  obchodzi to wspaniałe święto – tak bliskie dzieciom. Święto Pluszowego Misia poświęcone jest na zajęcia, których bohaterami są te właśnie pluszaki. Ich historia sięga 1902 r.

Cele zajęć dotyczą stwarzania sytuacji sprzyjających kontaktowi z literaturą dziecięcą oraz integrowaniu grupy przedszkolnej. 

OBCHODZIMY DZIEŃ BURAKA

Dnia 24.11.2020 r. obchodziliśmy w naszej grupie Dzień Buraka w ramach Przedszkolnych Obchodów Kolorowych Dni związanych ze zdrowym odżywianiem. Dzieci przyszły ubrane w czerwone, fioletowe, bordowe stroje, symbolizujące barwę „buraka”- warzywa bogatego we wszelkie witaminy i mikroelementy, mającego pozytywny wpływ na nasze zdrowie. Podczas obchodów tego dnia wychowankowie rozwiązywali zagadki, słuchali wierszy o warzywach, oglądali film edukacyjny pt.

OBCHODZIMY DZIEŃ BURAKA

Dnia 24.11.2020 r. obchodziliśmy w naszej grupie Dzień Buraka w ramach Przedszkolnych Obchodów Kolorowych Dni związanych ze zdrowym odżywianiem. Dzieci przyszły ubrane w czerwone, fioletowe, bordowe stroje, symbolizujące barwę „buraka”- warzywa bogatego we wszelkie witaminy i mikroelementy, mającego pozytywny wpływ na nasze zdrowie. Podczas obchodów tego dnia wychowankowie rozwiązywali zagadki, słuchali wierszy o warzywach, oglądali film edukacyjny pt. „ Jak powstaje cukier z buraków cukrowych?”, wysłuchali informacji na temat tego cennego warzywa oraz znaczenia słowa „burak” w mowie potocznej. Na koniec dnia dzieci wykonywały różne prace plastyczne, np. pieczątki z buraków, malowanie burakiem na podany temat lub wg własnej wyobraźni, jak również kodowały. To był bardzo wesoły, miły dzień w przedszkolu.  

POZNAJEMY ZAWODY

W ramach realizacji Programu Preorientacji Zawodowej przedszkolaki z grupy IV i XI poznały różne zawody. Podczas zajęć dotyczących w/w tematyki dzieci rozmawiały o zawodach ze swoimi paniami, opisywały je, charakteryzowały ich główne atrybuty, znaczenie, rozwiązywały zagadki dotyczące zawodów, oglądały filmy edukacyjne (wykorzystanie tablicy interaktywnej), wypowiadały się na temat : „W jakich zawodach pracują moi rodzice?” oraz „Kim będę w przyszłości?” – prognozy, budowały wypowiedzi dotyczące zawodów przyszłości, czytały na temat zawodów, wykonały pracę plastyczną, związaną z tematem, podczas której wykazały się kreatywnością i pomysłowością.

POZNAJEMY OZOBOTA…..

OZOBOT – to mały, inteligentny robot z wielką misją do nauki programowania. Jest on doskonały do nauki logicznego myślenia.  Wyznaczył nowy kierunek w edukacji i wprowadził najmłodszych w świat nowych technologii. Podczas zajęć z wykorzystaniem Ozobota zabieramy dzieci w niesamowitą przygodę rysowania, rozwiązywania  problemów i pracy zespołowej, która ma znaczenie integracyjne. Za pomocą kolorowych kodów (na kartce papieru lub tablecie) dzieci programują zadania, które wykonuje robot. Przedszkolaki z grupy IV i XI poznały Ozobota przy okazji poznania cyfry i liczby „6”.

POZNAJEMY OZOBOTA…..

OZOBOT – to mały, inteligentny robot z wielką misją do nauki programowania. Jest on doskonały do nauki logicznego myślenia.  Wyznaczył nowy kierunek w edukacji i wprowadził najmłodszych w świat nowych technologii. Podczas zajęć z wykorzystaniem Ozobota zabieramy dzieci w niesamowitą przygodę rysowania, rozwiązywania  problemów i pracy zespołowej, która ma znaczenie integracyjne. Za pomocą kolorowych kodów (na kartce papieru lub tablecie) dzieci programują zadania, które wykonuje robot. Przedszkolaki z grupy IV i XI poznały Ozobota przy okazji poznania cyfry i liczby „6”. Dzieci były bardzo zaangażowane, obserwując podróż Ozobotapo śladzie „ SZÓSTKI” zaprojektowanej przez siebie na białej kartce papieru – (cyfra musiała mieć odpowiedni kształt, grubość i nasycenie czarnego koloru). Zajęcia z Ozobotem będziemy organizować częściej, ucząc przedszkolaków nauki programowania.

RAZEM NA ŚWIĘTA - AKCJA CHARYTATYWNA

Serdecznie zapraszamy dzieci i rodziców do udziału w akcji charytatywnej pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej pt. „Razem na Święta”.

W dniach od 14 grudnia 2020 do 31 grudnia 2020r Nasza placówka organizuje zbiórkę na rzecz bezdomnych zwierząt w Schronisku w Dyminach.

Zwierzęta najbardziej potrzebują:

* Karmy mokre,specjalistyczne dla psów i kotów ( hipoalergiczne, intestinal np.: Emipire, Brit Care, Acana, Dolina Noteci ,Wiejska Zagroda)

*smycze, obroże, szelki, transportery dla zwierząt 

*pelet grzewczy do wyściółek kocich legowisk

* żwirek dla kotów

*ręczniki, poszewki, wykładziny, dywany( bez kołder)

 

Pracownicy schroniska proszą o niedostarczanie karmmarketowychgdyż mają już ich w nadmiarze.