Kalendarz wydarzeń

08 Grudzień 2020

Dzień Buraka

W listopadzie grupa „Papugi” obchodziła „Dzień Buraka”. W tym dniu przedszkolaki dowiedziały się min. dlaczego burak jest tak zdrowy oraz jakie zawiera witaminy i wartości odżywcze. Następnie dzieci obejrzały film edukacyjny „Jak powstaje cukier”. Nie obyło się również bez zabaw ruchowych oraz degustacji buraka. Zajęcia zakończyliśmy piciem smacznego i zdrowego soku, który został przygotowały przez dzieci.

Ruch to zdrowie

W listopadzie dzieci z grupy „Papugi” brały udział w cyklu zajęć o tematyce zdrowotnej. Podczas jednych z zajęć dowiedziały się, że oprócz zdrowej diety i higieny, bardzo ważny jest również ruch. Dzieci poznały różne formy ruchu oraz dyscypliny sportowe i dobierały do nich odpowiednie przybory a w ramach rozgrzewki wykonywały ćwiczenia zaproponowane przez Photona. Na koniec każde dziecko przeszło tor przeszkód przy głośnym dopingu rówieśników i otrzymało Medal Małego Sportowca.

Zdrowy uśmiech mamy, bo o zęby dbamy

Bardzo ważne jest, aby już od najmłodszych lat zaszczepiać w dzieciach właściwe nawyki związane z higieną. Dalego też dzieci z grupy „Papugi” podczas zajęć dydaktycznych dowiedziały się min. „Jak często szczotkować zęby”, „Co należy jeść, aby mieć zdrowy uśmiech” oraz „Czym zajmuje się dentysta i jak często należy odwiedzać gabinet stomatologiczny”.

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI – historia na zajęciach edukacyjnych

Z okazji Święta Niepodległości przeprowadziliśmy  z   dziećmi krótkie lekcje historii. Dzieci dowiedziały się co to jest Narodowe Święto Niepodległości i dlaczego obchodzimy je 11 listopada. Rozmawialiśmy o rozbiorach Polski, o walce o niepodległość, Józefie Piłsudskim i Legionach Polskich. Oczywiście naszym  celem było zrobić to w zabawowej  formie ,  bez zasypywania  ich faktami i datami.  Staraliśmy  się planować  jak najwięcej aktywności, aby przyswajanie wiedzy było powiązane z działaniem, doświadczeniem, zaangażowaniem wielu zmysłów.

Polska - moja ojczyzna

Tematem spotkań edukacyjnych w naszej grupie była „Polska- moja Ojczyzna”. Przedszkolaki dowiedziały się jakie mamy symbole narodowe, legendy polskie i tradycje. Poznały wiersze , rozwiązywali krzyżówki, uzupełniali zadania i wskazywali na mapie Polski morze, niziny, wyżyny i góry oraz stolicę – Warszawę , główne miasta i rzeki. Podsumowaniem zajęć był quiz „Co wiem o Polsce".

Dzień Marchewki

Dzień Marchewki  zorganizowaliśmy swojej  grupie,  jako kontynuację zabaw z kolorem pomarańczowym  jednak głównie dlatego, że pomarańczowe marchewki posiadają liczne wartości odżywcze. Jak zorganizowaliśmy ten dzień?

 Dzieci ubrane na pomarańczowo.  Wspaniale bawiły się podczas:

MARCHEWKOWYCH ZAWODÓW w obieraniu marchewki;

GDZIE SCHOWAŁY SIĘ MARCHEWKI? ZABAWY „Ciepło-zimno;”

ZABAW INTEGRACYJNYCH np. :,,Marchewka parzy”;

MARCHEWKI W KOSZYKACH – przeliczanie ,mierzenie wspólną miarą;

WYKONYWANIA PRACY PLASTYCZNEJ pt. ,,MARCHEWKA”.