Kalendarz wydarzeń

28 Grudzień 2020

Winter Wonderland

Winter Wonderland 2020 online edition – zaproszenie przez Samorządowy Ośrodek Doradztwa Metodycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach do udziału na coroczną akcję przygotowywania do Świąt Bożego Narodzenia. Przedstawienie w kreatywny sposób tradycji i zwyczajów świątecznych oraz noworocznych w Polsce. Grupa X zaśpiewała piosenkę w języku angielskim pt.

Świąteczne ozdoby

Grupa X wykonała przepiękne ozdoby choinkowe. W całej sali unosił się niesamowity zapach pomarańczowo – goździkowych bombek, który wprawił wszystkich w świąteczny nastrój. Dzieci zrobiły również bardzo długie i kolorowe łańcuchy choinkowe a także drewniane bombeczki.

Świąteczne Kodowanie

Kodowanie może być elementem zajęć dydaktycznych. W ten sposób dzieci uczą się nowych kompetencji, poznając przy tym nowe pojęcia oraz zwroty. Aktywności wprowadzające podstawy kodowania można łatwo wpleść w zajęcia z zakresu każdej edukacji, połączyć z matematyką czy edukacją językową. W grudniu nasze zabawy z kodowaniem były związane z tematyką świąteczną.

Jasełka

Uroczystość Jasełek wpisana jest do kalendarza uroczystości organizowanych w naszym przedszkolu. W tym roku również w grupie X przeprowadzona została uroczystość, wprowadzając wszystkich w świąteczny nastrój oraz pokazując ( nagranie) rodzicom umiejętność prezentowania swoich umiejętności wokalno – recytatorskich. Uroczystość Jasełek w grupie X była niezwykle nastrojowa.

Dzień Praw Dziecka

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka jest radosnym dniem aczkolwiek z poważnym przesłaniem. Jest to dzień, który jednoczy wszystkie dzieci na świecie. Inicjatywy podejmowane tego dnia mają na celu okazanie wsparcia i solidarności z dziećmi, których prawa nie są przestrzegane.

Dzień Misia

Dzień Pluszowego Misia – dzieci poznały historie powstania naszego pluszowego przyjaciela. Oglądały również bajkę ,, Miś Uszatek” - która bardzo im się podobała. Przedszkolaki wystąpiły także w mini przedstawieniu oraz wykonały wełniane misie.

Dzień Jeża

Dzień Jeża - celem zajęć było przypomnienie dzieciom, wiadomości na temat tych sympatycznych zwierzątek. Przedszkolaki miały okazję poszerzyć swoją wiedzę dotyczącą środowiska naturalnego jeży, ich wyglądu, odżywiania oraz tego, w jaki sposób przygotowują się do zimy.

Ponadto nie mogło zabraknąć jeżykowych zabaw oraz zagadek. Dzieci wykonały przepiękne, wełniane sweterki dla jeżyków, mogły wykazać się inwencją twórczą i ozdobić prace wg. własnego pomysłu.

Dzień Buraka

Dzień Buraka to fantastyczna okazja aby dzieci poznały jego właściwości zdrowotne oraz zaprzyjaźniły się z nim na dłużej. Dzieci degustowały sok z buraka z dodatkiem jabłuszek, który okazał się bardzo smakowity. Z okazji naszego buraczanego gościa na zajęciach ,przedszkolaki wykonały kukiełki.