Kalendarz wydarzeń

20 Grudzień 2020

DZIEŃ ZDROWEGO ODŻYWIANIA - KONKURS PLASTYCZNY – „ZDROWO JEM, WIĘCEJ WIEM”.

Dnia 11.12.2020 r. obchodziliśmy w naszej grupie Dzień Zdrowego Odżywiania. Dzieci przyniosły do przedszkola świeże warzywa i owoce : jabłka, pomarańcze, mandarynki, banany, maliny, kiwi, marchewkę, paprykę, ogórki, i.t.p. Na początku dnia przypomnieliśmy sobie nazwy warzyw i owoców, klasyfikowaliśmy je – (czy to owoc, czy warzywo ?), układając na odpowiednie stoliki, rozwiązywaliśmy zagadki dotyczące zdrowego odżywiania. Kolejną aktywnością przedszkolaków była zabawa „Burza mózgów” na temat : „Dlaczego dzieci powinny jeść warzywa i owoce?”.

DZIEŃ ZDROWEGO ODŻYWIANIA - KONKURS PLASTYCZNY – „ZDROWO JEM, WIĘCEJ WIEM”.

Dnia 11.12.2020 r. obchodziliśmy w naszej grupie Dzień Zdrowego Odżywiania. Dzieci przyniosły do przedszkola świeże warzywa i owoce : jabłka, pomarańcze, mandarynki, banany, maliny, kiwi, marchewkę, paprykę, ogórki, i.t.p. Na początku dnia przypomnieliśmy sobie nazwy warzyw i owoców, klasyfikowaliśmy je – (czy to owoc, czy warzywo ?), układając na odpowiednie stoliki, rozwiązywaliśmy zagadki dotyczące zdrowego odżywiania. Kolejną aktywnością przedszkolaków była zabawa „Burza mózgów” na temat : „Dlaczego dzieci powinny jeść warzywa i owoce?”. Odpowiedzi wychowanków były bardzo różnorodne (…….żeby być zdrowym, …..bo mają dużo witamin, …..żeby być silnym, …..żeby rosnąć, ……żeby być odpornym, ….bo są smaczne, …..można zastąpić nimi słodycze, i.t.p.). Następnie dzieci oglądały film edukacyjny o tematyce dnia, utrwalający zdobytą wiedzę. Ciekawą zabawą była zgadywanka : „Jaki to owoc, jakie warzywo?”. Polegała ona na podaniu nazwy produktu ukrytego w „magicznym pudełku” po rozpoznaniu jego kształtu przez dotyk. „Smakowitą chwilą dnia” było kosztowanie przyniesionych warzyw i owoców przez dzieci, po uprzednim ich krojeniu i układaniu na talerzykach. Koniec naszego święta uwieńczyliśmy konkursem plastycznym pod hasłem : „Zdrowo jem – więcej wiem”, podczas którego dzieci lepiły z masy solnej warzywa i owoce wg własnego pomysłu. Wszystkie wykonane prace były piękne. Jednak wyłoniliśmy I, II i III miejsce. Za kryterium oceny przyjęliśmy „oryginalność  pracy”. Zdobyte wiadomości o warzywach i owocach, utrwaliliśmy podczas turnieju wiedzy o zdrowiu. Przedszkolaki odpowiedziały dobrze na wszystkie pytania. Wdrażanie dzieci do zdrowego odżywiania jest jednym z naszych zadań edukacyjnych do realizacji przez cały rok, w związku z czym staramy się okazjonalnie :

*uświadamiać im o ważnej roli warzyw i owoców w naszej diecie,

*zapoznawać  z wartościami odżywczymi tych zdrowych produktów,

*zachęcać do codziennego ich spożywania ,

*uczyć wychowanków zasad koleżeńskiej współpracy potrzebnej do osiągnięcia zakładanych celów.

Podczas piątkowych  zajęć dzieci były bardzo aktywne i zaangażowane. To kolejny miły dzień w przedszkolu.

 

DZIEŃ RYBY

W grudniu obchodziliśmy  Dzień Ryby.  Dzieci obejrzały film edukacyjny „Cudowny podwodny świat” -  poznały wielu  mieszkańców podwodnego świata: latające ryby, rekiny, wieloryby, koniki morskie, mureny.
W holu przedszkolnym przedszkolaki mogły zobaczyć żywe ryby, a później w sali także łowić plastikowe rybki. Ułożyli też sylwetę ryby z klocków, a na koniec wykonali pracę plastyczną.