Kalendarz wydarzeń

13 Grudzień 2020

SPOTKANIE ZE św. MIKOŁAJEM

7 grudnia nasze przedszkole odwiedził bardzo miły i długo oczekiwany gość. Miał czerwony strój, długą, białą brodę, dźwigał na plecach bardzo ciężki worek, a w nim prezenty. To nie mógł być nikt inny tylko MIKOŁAJ- niezwykle wesoły, rozmowny i chętny do wspólnej zabawy. Pomimo braku białego puchu, jak co roku przybył na czas. Na twarzach dzieci malowała się wielka radość i przejęcie, a także nadzieja na kolejne spotkanie. Święty Mikołaju bardzo dziękujemy za odwiedziny i do zobaczenia za rok!

TURNIEJ WIEDZY O ZDROWIU

W listopadzie odbył się Turniej  Wiedzy o Zdrowiu pod hasłem „Moje zdrowie – mój skarb ”. Turniej ten miał na celu kształtowanie postaw prozdrowotnych i zdrowego stylu życia, nabywania zdrowych przyzwyczajeń i nawyków żywieniowych. Turniej obejmował zadania z zakresu:
- dbania o czystość i higienę osobistą
- zdrowego odżywiania się
- aktywności fizycznej.
 Przedszkolaki bawiły się wspaniale, wykazywały się doskonałą wiedzą na temat zdrowia i zdrowego odżywiania się.

URODZINY OLI

Zdrowia, szczęścia, pomyślności,

niech od dzisiaj radość gości,

lodów, ciastek i słodyczy

tego Ci „Odkrywcy” życzą.

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

„Odkrywcy” uroczyście obchodzili Światowy Dzień Pluszowego Misia. Zadaniem dzieci było wykonanie poleceń przygotowanych przez misia, który zgubił drogę do słoiczka z miodem. Przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem rozwiązały zagadki. Nie zabrakło znanej i lubianej zabawy przy piosence ‘Stary niedźwiedź”. Ten dzień w przedszkolu pełen był uśmiechu oraz wspólnej zabawy.

ANDRZEJKI

W piątek 27 listopada przedszkolaki z grupy VIII poznawały tradycje andrzejkowe. Dzieci brały udział w zabawach i wróżbach przygotowanych przez panią Dorotkę. Był rzut monetą do studni (miski z wodą) i wróżba z filiżankami, pod którymi ukryte były przedmioty symbolizujące przyszłość. 

DZIEŃ BURAKA

W listopadzie obchodziliśmy „Dzień Buraka”.  Dzieci poznały dobrodziejstwa tego warzywa. Dowiedziały się jak bardzo burak jest zdrowy, jakie zawiera witaminy i wartości odżywcze. Oglądając projekcję filmu „Częstujcie się – burak” - przedszkolaki  poznały jego różne gatunki, m.in. buraka cukrowego i jego drogę wprost z pola aż do samego woreczka z białym cukrem. "Dzień Buraka" obfitował w zabawy, wiersze, piosenki i prace plastyczne z ciemnoczerwonym warzywem w roli głównej.

Jestem odkrywcą – odkrywam wszystkimi zmysłami

Podczas zajęć dowiedzieliśmy się, że każdy z nas ma różne zmysły, dzięki którym poznaje otaczający świat.

Zabawy przyprawami kuchennymi okazały się świetną zabawą sensoryczną. Dostarczyły dzieciom dużą dawkę zapachów, pobudziły i wyostrzyły zmysł węchu. Przedszkolaki rozpoznawały poszczególne przyprawy, określały kolory, smaki. 

Następnie dzieci wykonały „pachnący dywan” z kuchennych przypraw.

POŻYTECZNE URZĄDZENIA ELEKTRYCZNE

Przedszkolaki rozpoznawały te urządzenia na obrazkach, naśladowały ich pracę i dźwięki jakie wydają. Odkrywcy wiedzą, że wszystkie te urządzenia są bardzo przydatne w domu, bo ułatwiają pracę, ale mogą być niebezpieczne i dzieciom nie wolno włączać, ani obsługiwać tych urządzeń bez nadzoru dorosłych .

Prąd jest pożyteczny, ale bywa niebezpieczny.