Kalendarz wydarzeń

03 Grudzień 2016

Prelekcja

 Przedszkolaki grup starszych i średniaki w piątek 2 grudnia wzięły udział w prelekcji zorganizowanej przez Zespół Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych.

Celem prelekcji było:

Warszaty w Muzeum Narodowym

2 grudnia Tęczowe Rybki wybrały się do Muzeum Narodowego, aby uczestniczyć w warsztatach: "Kim był Św. Mikołaj?" - Podczas zajęć dzieci wysłuchały opowieści o świętym Mikołaju, a jego postać zobaczyły na obrazie.  Podziwiały również motyw Bożego Narodzenia w sztuce ludowej - oglądając drewniane rzeźby. Na koniec przedszkolaki wykonały podarek dla bliskiej osoby - ozdabiały pomarańczę wzorami z goździków - zapachniało świętami :) To była bardzo udana wycieczka, czekamy na kolejne :)

Światowy Dzień Pluszowego Misia

25 listopada obchodzimy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Pluszowy Miś to symbol dzieciństwa, ulubiona zabawka najmłodszych. Stał się on bohaterem wielu książek i filmów.  Tęczowe Rybki w tym dniu  przyniosły ze sobą swoją ulubioną przytulankę i spędziły z nią w przedszkolu cały dzień, który wypełniony był zabawami i konkursami związanymi z honorowymi bohaterami dnia.

Święto Pluszowego Misia

25 listopada Maluszki świetnie się bawiły świętując Światowy Dzień Pluszowego Misia. W tym dniu każdy przedszkolak przyniósł swego ukochanego pluszaczka, aby tańczyć, bawić się i radować. Pani Beatka również przyniosła swojego  misia, którego ma od dzieciństwa. Mieliśmy świetną okazję, aby porównać z nim nasze współczesne przytulanki. To był bardzo udany dzień.