Niezwykła NOC w PRZEDSZKOLU w wydaniu grupy V

2 luty 2018 - to data, która na długo pozostanie "Piętaszkom" w pamięci :) Wszystko za sprawą niecodziennego wydarzenia, jakim było spędzenie nocy w naszym Przedszkolu. Głównymi celami tego nowego dla dzieci doświadczenia było poszerzenie doświadczeń dzieci i wspieranie ich rozwoju poprzez organizowanie okazji edukacyjnych integrujących dzieci w przedszkolu; rozbudzanie i rozwijanie zaufania między uczestnikami zabawy; wzmocnienie więzi uczuciowej z kolegami i koleżankami z grupy.

Impreza odbyła się w godzinach 19:00-22:30 i nikomu nie przyszło do głowy, aby spać w tym czasie. Panie przygotowały dla swych wychowanków i "ochotników - opiekunów"wiele atrakcji.  Przed rozpoczęciem imprezy, każdy musiał złożyć przysięgę:  "My przedszkolaki przysięgamy tego wieczoru i nocy być odpowiedzialni, prezentować pogodę ducha, dobry humor, i okrutną chęć zabawy. Nie będziemy marudzili, narzekali, płakali i pokażemy wszystkim, jacy jesteśmy wspaniali! Przysięgamy!. Potem odbyło się losowanie drużyn do zabawy w "Podchody". Każda drużyna opatrzona była innym kolorem, którym zaznaczono dla niej poszczególne zadania. Pierwszym zadaniem było wykonanie FLAGI własnej grupy wraz z wymyśleniem jej nazwy. Powstały następujące drużyny: "Słoneczka", "Niebiescy Rycerze", "Ogniste Serca" i "Kwiatek-Burza". Każda grupa wymyśliła również własny, charakterystyczny okrzyk, który towarzyszył jej przez cąły okres trwania podchodów. Kiedy wszyscy mieli gotowe flagi i okrzyki oraz przybrali "barwy wojenne" zgodnie z własnym kolorem, zegar wystartował i rozpoczął się wyścig po skarb. Każda drużyna kolejno odkrywała pozostawione, w różnych miejscach wskazówki. Każda kolejna wskazówka zbliżała drużyny do celu, a zadania w kopertach pozwalały iść dalej :) Uzbrojeni we flagi, latarki i ducha walki zawodnicy z "prędkością światła" zbliżali się do nagrody. Niektóre zadania wymagały logicznego myślenia i spostrzegawczości, a inne sprytu i zwinności. Dzieci były zachwycone zawodami i "zdrowo" rywalizowały z przeciwnikami. Najtrudniejsze okazały się zadania "w ciemności", ale dzieci wyposażone w latarki dały radę i szybko okazało się co jest nagrodą: 

„NAGRODĄ JEST DYSKOTEKA –każdy z Was na nią czeka!Skarby to zestawy disco- akcesorii, Aby nasza zabawa, przeszła do historii !!!!” Po połączeniu 4 skarbów, udało się zorganizować w naszej sali tańce, wraz z efektami świetlnymi oraz maszyną do baniek mydlanych. Nie był to jeszcze koniec atrakcji: dzieci wzięły udział w zabawach  zaproponowanych przez mamę Laryski oraz miały okazję wypróbować nowe słomkowe klocki Szymona. Było też malowanie włosów, robienie biżuterii z chrupek kukurydzianych oraz słodka przekąska ufundowana przez rodziców. To była niezapomniana noc i nowe doświadczenie dla naszych przedszkolaków :) Kochani - duże brawa za odwagę :)