Kalendarz wydarzeń

16 luty 2018

BAL KARNAWAŁOWY 2018 :)

„Jest karnawał, w karnawale wszyscy urządzają bale”

Zgodnie z tradycją w naszym przedszkolu, jak co roku odbył się bal karnawałowy. Przepięknie przebrane przedszkolaki z dumą prezentowały wymyślne stroje.  Przebierańcy świetnie się bawili, uczestnicząc z wielką ochotą we wspólnych zabawach i konkursach. Skoczna i rytmiczna muzyka, przygotowana przez animatorów  firmy artystycznej "Patigo", porwała dzieci   do tańca. Tegoroczny bal na długo pozostanie w ich pamięci :)

Uwielbiamy takie bale - bawiliśmy się WSPANIALE !

Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale przebierańców. Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień  niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą  przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości.  Tak też było u nas :)

 Wystrój sali balowej wprowadził wszystkich w radosny nastrój oraz zachęcał do wesołej zabawy. Firma "Patigo" zamówiona przez rodziców zatroszczyła się świetną muzykę, zachęcającą do tańca.

„TIK-TAK,TIK-TAK”

W piątek tj. 02.02.2018  r. wybraliśmy się na kolejne już, zorganizowane przez Muzeum Narodowe w Kielcach zajęcia  edukacyjne pt. „TIK-TAK,TIK-TAK”. Tym razem tematem zajęć były zegary. Punktem wyjściowym zgłębiania naszej wiedzy była ciekawa prezentacja multimedialna przedstawiająca przyrządy do mierzenia czasu, którymi posługiwano się zanim opracowano prototyp  dzisiejszego zegara. Wspólnie z prowadzącą uczestniczyliśmy w pogadance odnośnie dawnych metod odmierzania czasu, działania zegarów i symboliki przedstawionej na zegarach.