Kalendarz wydarzeń

02 Listopad 2018

Dzień Dyni

31.10.2018r odbył się w naszej grupie „Dzień Dyni”. Z tej okazji nasza sala zmieniła się w dyniową, pomarańczową krainę. Przedszkolacy dowiedzieli się co kryje w środku dynia, skąd się biorą w środku pestki, co można przyrządzić z dyni oraz jak ją ozdobić. Wszyscy mieli również okazję skosztować pestek dyni. Nie obyło się również bez dyniowych zabaw: dyniowe kręgle, dyniowa ciuchcia i wędrująca dynia. To był miły pełen wrażeń dzień, który maluchy zapamiętają na długoJ

Wizyta w bibliotece

W dniu 29.10.2018 r. odbyła się nasza pierwsza wzizyta w bibliotece. W czasie zajęć dzieci dowiedziały się, jak ważny jest szacunek do książek, jakie funkcje spełnia biblioteka i jak można się do niej zapisać. Nauczyły się po niej poruszać i szukać wybranej dla siebie książki.

W czasie zajęć, sympatyczna pani bibliotekarka czytała dzieciom znane utwory J. Tuwima         i J. Brzechwy, po których dzieci rozwiązywały literackie zagadki.

Na zakończenie dzieci oglądały egzemplarze ciekawych książek wydawnictw dla dzieci.

Teatrzyk "Przygody Foczki Akrobatki"

26 listopada nasze przedszkolaki obejrzały spektakl pt.: "PRZYGODY FOCZKI AKROBATKI" w wykonianiu aktorów agencji artystycznej "Patigo". Jest to pełna humoru opowieść o małej foczce, której wydawało się, że wszystko potrafi i może z powodzeniem występować w cyrku.  Oprócz miłej i radosnej atmosfery widowisko miało też elementy edukacyjne. Nasze przedszkolaki dowiedziały się, że jeżeli chcemy osiągać sukcesy to musimy być wytrwali i pilnie się uczyć.