Kalendarz wydarzeń

18 Listopad 2018

„100-lecie Odzyskania Niepodległości”- zajęcia w bibliotece

W środę 7 listopada nasza grupa udała się do pobliskiej biblioteki na zajęcia edukacyjne pt. „100-lecie Odzyskania Niepodległości”. Zgodnie z  programem, najpierw  przeprowadziliśmy wspólną  pogadankę na temat zbliżającego się święta – 11-ego listopada. Podczas zajęć, wysłuchaliśmy opowiadania o hymnie z książki pt. „Pomalowana Historia” autorstwa Kazimierza Szymeczko, które przybliżyło nam historie „Mazurka Dąbrowskiego” oraz najciekawsze fakty dotyczące jego twórcy.

„Mała Stopa”

8 listopada grupa Piętaszków wybrała się do Multikina w Galerii Korona na najnowszą animację  Warnera pt. „Mała Stopa”, przedstawiającą znaną wszystkim legendę o Yeti z zupełnie innej, zaskakującej perspektywy. Szalona opowieść o przyjaźni, odwadze i radości odkrywania z porywającą muzyką w tle niezwykle przypadła do gustu naszym przedszkolakom i  wywołała dużo pozytywnych emocji-radości oraz uśmiechu  na ich twarzach.  Dzieciaki wróciły do przedszkola  w doskonałych humorach, uznając, że dzień był wyjątkowo udany : )

Urodziny Adasia i Mikołaja

Całkiem niedawno świętowaliśmy w naszej grupie urodziny Adasia i Mikołaja. W tym dniu staramy się aby nasi jubilaci czuli się wyjątkowo, dlatego wręczana jest korona- symbol, że w tym dniu staje się królem lub królową. Koledzy  śpiewają sto lat, składają życzenia i wręczają wcześniej przygotowany upominek. Jest super zabawa i słodkie niespodzianki:)

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

8 Listopada w Naszej grupie odbyło się bardzo ważne wydarzenie. Nasze dzieci  uroczyście zostały przyjęte do grona prawdziwych przedszkolaków! Wszystkie dzieci były bardzo przejęte tą uroczystością. Nasze Przedszkolaki spisały się na medal, pięknie recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły

Zabawa w dom i kodowanie

Dziś bawiliśmy się w dom. Nasze dzieci budowały różne domy, domki a nawet  zamki na macie do kodowania, wszystkie dzieci w skupieniu brały udział w tych zajęciach. Zajęcia z matą do kodowania przynoszą wiele korzyści rozwojowych dla dzieci, uczą logicznego myślenia i wprowadzają je w świat matematyki.

Spacer z flagą

13 Listopada nasze Przedszkolaki wybrały się na spacer wokół Naszego Przedszkola z Flagami Polski. Tym samym wyrabialiśmy u dzieci wartości Patriotyczne.