Kalendarz wydarzeń

21 Listopad 2018

WYCIECZKA DO MULTIKINA

  8 listopada grupa Piratów wybrała się do Multikina w Galerii Korona na film animowany   pt. „Mała Stopa”, przedstawiający znaną wszystkim legendę o Yeti z zupełnie innej, zaskakującej perspektywy. Ta szalona opowieść o przyjaźni, odwadze i radości odkrywania przypadła do gustu naszym przedszkolakom. Dzieci oglądały bajkę z dużym zaciekawieniem i uśmiechem na twarzy.

  Wszyscy pełni wrażeń wróciliśmy do przedszkola.

,,CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM”

  Kontakt z książką już od najmłodszych lat odgrywa nieocenioną rolę zarówno w rozwoju, jak i wychowaniu dziecka. Nie tylko wszechstronnie wpływa na rozwój intelektualny, ale także znakomicie rozwija wrażliwość u każdego młodego czytelnika i słuchacza.

  W ramach akcji ,,Cała Polska czyta dzieciom” odwiedziła nas mama Kacpra Pani Katarzyna, która przeczytała nam bajkę  "Zagubiony baranek" .Dzieci z wielkim zaciekawieniem, uwagą wysłuchały bajki, oglądały kolorowe ilustracje i wypowiadały się na temat utworu. Po wspólnym czytaniu przyszedł czas na zabawę i słodki upominek od mamy Kacpra.

  Serdecznie dziękujemy Pani Katarzynie  za poświęcony nam czas i czekamy  z   niecierpliwością na kolejnych ochotników.

DZIEŃ KUNDELKA

   W październiku w naszej grupie obchodziliśmy Dzień Kundelka. Z tej okazji naszą grupę odwiedzili wyjątkowi goście : Pani Magdalena Pawlik-Paciorek wraz ze swoim psem              z fundacji Dogadanka.

  Wizyta psa w przedszkolu to coś nowego i ekscytującego dla dzieci . Przesympatyczny piesek, lubiący kontakt z dziećmi, chwalił się przed naszymi przedszkolakami znanymi sobie sztuczkami.  Dzięki obecności psa i na jego przykładzie dzieci dowiedziały się, co wolno,         a co jest zabronione w kontaktach ze zwierzętami. Poznały przede wszystkim poprawne zasady postępowania wobec psa, by unikać zagrożeń.

   Na koniec zajęć dzieci i pies stali się już tak wielkimi przyjaciółmi, że pies jadł im z ręki ;)

DZIEŃ POCZTY

  18 października obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Poczty Polskiej. Poznaliśmy zawód listonosza i jego obowiązki. Teraz już wiemy, że to on dostarcza do domów wszystkie listy i paczki. Mieliśmy także okazję odwiedzić Urząd Pocztowy na Barwinku. Zobaczyliśmy jak wygląda praca na poczcie, a także wysłaliśmy kartki do swoich rodziców.

ZABAWY W TEATR

  Gdy pogoda za oknem nie dopisuje lubimy bawić się w teatr. Dzieci wraz z paniami przygotowały inscenizację wiersza Juliana Tuwima pt. ,,Rzepka”. W trakcie zabawy okazało się, że znany utwór niesie nadal aktualne przesłanie – razem możemy więcej.

OBCHODY 100-LECIA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ

W naszej grupie obchodziliśmy 100- lecie Niepodległości Polski. Celem działań było budowanie tożsamości i wspólnoty narodowej, zainteresowanie dzieci dziejami Polski      i Polaków oraz przybliżenie, w atrakcyjnej i przystępnej formie, polskich symboli narodowych.Przedszkolaki poprzez udział w różnorodnych wydarzeniach kulturalnych, wycieczkach, warsztatach plastycznych, zajęciach edukacyjnych poznały pojęcia i wydarzenia związane z polską historią, poczuciem tożsamości narodowej i wolności.